Kerndlová zákrok tajila a nadále vystupovala, aby splnila všechny své pracovní závazky. Jen ti nejbližší věděli, čím si prochází. „Běžná prohlídka ukázala, že se v mém těle dějí určité změny. Následně jsem si prošla dalším vyšetřením a především biopsií, abych pak po dlouhých čtrnácti dnech v telefonu slyšela negativní zprávu, kterou jsem si, nejen já, nechtěla v době čekání na výsledky připustit,“ prozradila zpěvačka na svém Facebooku, kde poděkovala za podporu rodině, přátelům i milovanému manželovi Renému.

Informaci o svém zdravotním stavu a o operaci teď sama zveřejnila proto, aby šla příkladem dalším mladým dívkám, že se nesmí podceňovat preventivní prohlídky. „Stastistika nelže a je děsivá. 1000 žen v ČR onemocní a 400 jich zemře! Choďte pravidelně na kontroly a nic nepodceňujte,“ apeluje Kerndlová na své fanynky. Čas je prý nejdůležitější. „Bylo mi řečeno, že za dva roky by byl z mého stavu velice vážnej onkologickej problém,“ říká.

Operace prý dopadla přímo ukázkově. „Kvůli tomu, že šlo v mém případě o nejvyšší stupeň těžkého přednádorového stavu, budu už vždycky pod drobnohledem, ale jsem v pořádku a je to krásnej pocit! Děkuju MUDr. Janě Kulhánkové, že na to přišla včas a MUDr. Leopoldu Rotterovi z GynMeda v Brně a jeho týmu, že se postarali o mé zdraví!“ dodává Kerndlová, která jen krátce před operací dokončila novinkové album S tebou, a teď se těší do další práce.

Nebezpečí v rodině

Terezin otec Laďa Kerndl bojoval v polovině devadesátých let s rakovinou pravé mandle, která mu metastazovala do lymfatického systému. Zpěvák během léčby zhubl 32 kilogramů, absolvoval 28 ozáření a 11 chemoterapií. V roce 2005 onemocněla rakovinou prsu Terezina maminka Milada. Také ona nemoc překonala.

Celé prohlášení Terezy Kerndlové:

Není snadné o tom mluvit, ale myšlenka, že bych mohla něco změnit, je silnější než cokoliv jiného. Tento status píšu s tím, že ne vždycky je možné z vlastního života reportovat jen to pozitivní a vlastně je pro mě nelehké v nějaké výstižné formulaci sdělit, že jsem si před nedávnem prošla obdobím, kdy jsem nebyla zdravotně v pořádku. Jsem po operaci z důvodu pozitivního nálezu na děložním čípku. Už je to několik týdnů zpět, kdy běžná prohlídka ukázala, že se dějou určité změny. Následně jsem si prošla dalším vyšetřením a především biopsií, abych pak po dlouhých čtrnácti dnech v telefonu slyšela negativní zprávu, kterou jsem si nejen já nechtěla v době čekání na výsledky připustit. Děkuju za všechny milující kolem mě. Za toho nejstarostlivějšího muže ve vesmíru - moji lásku, MÉHO MUŽE! Za silnou RODINU a upřímné PŘÁTELE... taky za aktivity a koncerty, ktere jsem s tímto vědomím ještě do doby operace odjezdila, protože mi to neskutečne pomohlo. Vidět se a poznat v jiném světle má i dobré stránky. Zjistila jsem, že se neuzavírám do sebe a jsem schopna se trablům za podpory blízkých postavit. Bylo mi řečeno, že za dva roky by byl z mého stavu velice vážnej onkologickej problém. Pokud se vnímáte neohrozeně a nedáváte prevenci důležitost, můžete přijít pozdě do zcela překvapivé situace a i kdyby se jedna jediná dívka nebo žena z vás, měla díky mně vyhnout vážné nemoci, vyhnout rakovině, tak mi stálo za to, vám to napsat a hlavně se nebát o tom mluvit. Stastistika nelže a je děsivá. 1000 žen v ČR onemocní a 400 jich zemře! Choďte pravidelně na kontroly a nic nepodceňujte. Prý jsem zdárný přiklad toho, že je to to nejzásadnějši, co pro sebe můžete udělat. A nejen pro sebe, ale pro všechny, kteří vás milujou. Znám tuhle situaci i z druhé strany a řekla bych, že je to ještě horší. Teď po více jak třech měsících od chvíle, kdy to vím, můžu konečně napsat - JSEM ZDRAVÁ!!! Děkuju MUDr. Janě Kulhánkové, že na to přišla včas a MUDr. Leopoldu Rotterovi z GynMeda v Brně a jeho týmu, že se postarali o mé zdraví! Nesmírně děkuju! Kvůli tomu, že šlo v mém případě o nejvyšší stupeň těžkého přednádorového stavu, budu už vždycky pod drobnohledem, ale jsem v pořádku a je to krásnej pocit! Opatrujte se! Vaše Tereza.

VIDEO: Kerndlová exkluzivně: Za 11 let vztahu jen 5 nocí sama!

Video
délka: 07:37.96

LESK: Kerndlová exkluzivně: Za 11 let vztahu jen 5 nocí sama! Petr Macek

Fotogalerie
44 fotografií