Rok co rok jezdí Adam v srpnu dělat kuchaře na jeden moravský dětský tábor. A pokaždé tam s sebou bere i svoji dceru Johanku (15). „Z tábora jsou oba vždycky nadšení. No a když Ivoš zemřel, měli zrovna poslední rozlučkový den,“ zavzpomínala pro Aha! Heidi. Jak dodala, onen den jim nechtěla zkazit smutnou zprávou. Proto nejdříve o smrti svého manžela, který svůj boj o život prohrál 12. srpna 2017, informovala Adamovu manželku. „Shodly jsme se, že především Johance nechceme zkazit poslední den na táboře. Dědečka totiž hrozně moc milovala, a tak jsme s tou smutnou zprávou trošku počkaly,“ vysvětlila Heidi.

Vnučka Špinarové a Pavlíka měla k dědečkovi hodně blízko. Jezdila k Heidi a jejímu manželovi často do Uhříněvsi, kde žili, a moc si to prý užívala. A před rokem dokonce s nimi odjela do Chorvatska na dovolenou. V době odjezdu ani náhodou netušili, že na ní pobudou pouze jeden jediný den. „Do těch apartmánů v Poreči jsme s Ivoškem každoročně jezdili už hodně dlouho. Proto jsme se před rokem v červenci rozhodli, že tam vezmeme i Johanku. Byla natěšená už měsíc před odjezdem,“ popisuje teď, s odstupem roku, Heidi. Její čtyřiaosmdesátiletý manžel už dávno nesedal za volant, a tak oněch osm set kilometrů musela odřídit sama.

„Konečně jsme dorazili do Poreče. Byla jsem z toho hin. Šli jsme na večeři, podívat se na moře a zpátky do apartmánu. A já najednou cítila, že tu dlouho nepobudeme,“ vzpomíná zpěvačka. V té době už Ivošovi nebylo nejlépe, problémy se srdcem se ozývaly stále častěji. A ozvaly se i na schodech oněch porečských apartmánů. „Od moře do apartmánů se tam jde po mnoha schodech. Když jsem zjistila, že Ivoš byl schopen zdolat tak tři, rozhodla jsem se narychlo odjet. Ráno jsem natankovala a k nelibosti Johanky namířila zpátky domů,“ svěřila se teď – rok po smrti svého manžela – Heidi Janků. Tehdy už začínala tušit, že ona jednodenní dovolená v Poreči bude tou jejich poslední...

Fotogalerie
47 fotografií