Herečka patří mezi nejbližší přátele Hany Zagorové (71) a jejího muže Štefana Margity (61). Proto pěvec pozval na premiéru opery Zlato Rýna do amerického San Francisca jak manželku Hanku, tak kamarádku Hanku s přítelem. „Šel jsem na samostatnou klaněčku,“ pochlubil se Margita. Tleskala i jeho soukromá klaka, do níž ještě patří Hana Nekolová, vdova po tanečním mistrovi Janu Nekolovi (†64).


Druhý den si skupinka udělala výlet na Alcatraz. Ostrov je známý především jako sídlo přísně střežené federální věznice, která na Alcatrazu fungovala v letech 1934 až 1963. „Byl to zajímavý zážitek,“ ocenila Maciuchová.

V Americe po boku Karla Valdaufa znatelně pookřála. Odpočívá po náročném životním období. Bylo toho hodně, co musela překonat. Herečka před dvěma lety bojovala s rakovinou prsu a loni na podzim jí zemřel milovaný tatínek Josef Maciuch (†97).

Skladatel Karel Valdauf starší (†68) napsal přes 150 písní, namátkou Nevybouřené mládí, Až nás cesty svedou či Pod jednou střechou. Dlouhá léta řídil dechový orchestr Karla Valdaufa.

Fotogalerie
19 fotografií