Co se týče filmových rolí, na Květu budeme vzpomínat zejména jako na Tornado Lou z Limonádového Joea či hraběnku z Adéla ještě nevečeřela. Ovšem herečka žila hlavně divadlem a právě na prknech, která znamenají svět, se jí dostalo i pocty v podobě ceny Thálie.

Tu si v roce 2015 odnesla za svou poslední divadelní roli v představení Harold a Maude, které jezdila hrát do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Po jejím boku zde vystupoval také její blízký přítel Josef Kubáník (42), s nímž jezdila i na dovolené k moři.

Fotogalerie: Pohřeb Květy Fialové (†88)
105 fotografií

Nyní se totéž představení chystá uvést Divadlo na Vinohradech, v němž již desítky let působí také herečka Hana Maciuchová (72). Právě tu si zde vybrali do hlavní role a v podstatě ji tak pasovali do nevděčné úlohy - náhrad za zesnulou Fialovou, od jejíž smrti neuplynuly ještě ani tři měsíce.

Představitelka profesorky Miriam Hejlové v nekonečném seriálu Ulice si ovšem nepřipouští, že budou jejich výkony všichni srovnávat. „Jsem za to moc vděčná, je to překrásná role a velmi se na to těším," uvedla pro týdeník Sedmička. „Premiéra je plánována na květen příštího roku," dodala Hana, která v roce 2016 překonala zákeřnou rakovinu prsu.

VIDEO: CELÝ ZÁZNAM: Pohřeb Květy Fialové (†88): Výbuchy smíchu nad bílou rakví!

Video
délka: 46:49.62

CELÝ ZÁZNAM: Pohřeb Květy Fialové (†88): Výbuchy smíchu nad bílou rakví! Lukáš Červený

VŠE O SMRTI KVĚTY FIALOVÉ NA BLESK.CZ ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
36 fotografií