„Překvapily mě nové tváře. Přišly zajímavé Popelky, takové, které jsem si představoval. Popelka by měla být mladá, šikovná, a přesně takové tady dnes byly,“ popsal svůj pocit z konkurzu na hlavní roli Filip Renč (52), který se dokonce domluvil s režisérem Vorlíčkem, aby na něj dohlížel.

„Tým si bude rovný a vypadá to, že to všechno dobře zapadne. Bude to mix nových i velmi známých tváří. Zatím to vypadá, že tam nebude trčet žádná jedna hvězda. Chci vytvořit příjemný kolektiv, aby ten projekt fungoval jako celek, a ne aby z toho někdo hodně vyčníval,“ objasnil Renč.

Ten tak do role Popelky místo legendární Libušky Šafránkové obsadil Sabinu Rojkovou (20). Prince si zahrají Karel Heřmánek ml. (29) či Milan Peroutka (28), jeho pobočníky Kamila a Vítka zase Martin Kraus (35) a Vít Levinský (29).

Role macechy se zhostí Jana Švandová (70), její dcery Dory pak Kateřina Klausová (25). Otěže po Janu Libíčkovi (†42) v úloze preceptora převezme Milan Šteindler (64), královnu ztvární Dana Morávková (46) a krále Pavel Trávníček, který si v originální pohádce zahrál prince.

VIDEO: Princ Trávníček vzpomínal na Popelku: Utopil jsem koně ve sněhu!

Video
délka: 02:54

Princ Trávníček vzpomínal na Popelku: Utopil jsem koně ve sněhu! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

„Pavel hraje krále, protože je už o pár let starší. A i když tu roli taky ztvárňuje v Německu, chtěl bych, aby ji hrál trošku jinak. Němci mají malinko jiný vkus a je potřeba to vyladit pro českého diváka. My máme jiný humor. Chci to vrátit do něžnější podoby, než to mají naši sousedé. I Pavla budu muset trošku zkrotit,” vysvětlil svůj záměr režisér Filip Renč.

Výsledek pak diváci spatří už 12. října v Kongresovém centru. Kromě herců uvidí na jevišti i živá zvířata – koně! „Koně na pódiu budou sázka do loterie, ale ty děti budou nadšené, když je uvidí. Budou tam tři koně, pes a sova. Víc nechci prozrazovat, ale je to riziko. Divadlo je živý tvar a může se stát cokoliv. A hlavně – koní se bojím ze všeho nejmíň. Ti budou určitě cvičení,“ okomentoval raritu Renč.

VIDEO: Václav Vorlíček pokřtil svou biografii: Vzpomíná, jak ho zlobil Menšík!

Video
délka: 02:47

Václav Vorlíček pokřtil svou biografii: Vzpomíná, jak ho zlobil Menšík! David Turek, Aleš Brunclík

 

Fotogalerie
43 fotografií