Hluboké oči, husté kudrnaté vlasy, dokonalá porcelánová pleť. Marie byla jednoduše řečeno kost. A navíc nebyla lakomá a ráda se svlékala, takže se těšila pozornosti skoro všech výjimečných mužů meziválečné literatury. Její milostný život by vydal na několik knih. Známe střípky, zbytek si o šikovné a cílevědomé Marii můžeme domýšlet.

Začněme od novináře Josefa Stivína. S tím si v devatenácti užívala divoký a nechráněný sex a ejhle! Vznikl z něj spisovatelčin první a jediný syn Pravoslav. Pravda, nějak extra o své dítě nestála, takže se o ně starala spíš její matka či rodiče Stivína, protože Marie cítila, že má jiné poslání – být velkou spisovatelkou. Ale nemanželské dítě? To bylo v té době stigma! Pro klid duše a umlčení drben si v roce 1904 Stivína vzala za manžela.

Jak naše spisovatelka ctila instituci manželství? Tak, že v roce 1906 mizí do Paříže, kde své prostopášnictví s Františkem Gellnerem maskuje za studium na Sorbonně. Velký básník Gellner o ní neměl zrovna nejlepší mínění. Hledal spíš věrnou dívenku do kuchyně, ale to milá Mařenka rozhodně nebyla! Traduje se, že jí po manželce Neumanna na její nabídku společného sdílení domácnosti vzkázal, aby mu potvora prdel políbila.

Marie však měla hroší kůži a sebevědomí dnešní zlatokopky. Dobře věděla, že do jejích půvabných osidel padne další nešťastník, s nímž si bude milostné hrátky užívat naplno. Traduje se, že si mohla vybírat jen z těch nejlepších a nejvýkonnějších! Naše známá nevěrnice se nakonec se Stivínem rozvedla a vzala si místo něj malíře Slavoboje Tusara, ale ani toto manželství neustálo Mariina stále zapálená lýtka...

Fotogalerie
4 fotografie