Byl jsem u tanečníků na hotelovém pokoji. Zajímalo je bojové umění džiu-džitsu, což je sport o škrcení, páčení a o tom dostat člověka do nějaké pozice, ze které se špatně utíká. Tak jsem jim to předváděl...“ prozradil zpěvák a mistr bojových sportů. „Jeden z nich si při tom bohužel zranil nohu! Dodnes se za to stydím, protože je to moje chyba. Už bych to nikdy neudělal, zvlášť ne den před natáčením,“ řekl Ben, který ve filmu hraje sám sebe. Jen místo v SuperStar sedí v porotě taneční soutěže.

Početný tým

Bylo to komplikovanější než běžný film. Například natáčení soutěže bylo naplánované na pět dní, nakonec jsme to museli stihnout za tři,“ zavzpomínala režisérka Andrea Sedláčková (50). „Bylo tam deset tanečních skupin, dvanáct televizních kamer, naše dvě televizní kamery, padesátičlenný štáb televizní, náš padesátičlenný štáb, asi čtyřicet maskérek i kostymérek. Byly to moje nejtěžší natáčecí dny,“ svěřila Blesku režisérka.

Absolutní vytížení

Únavou a vyčerpáním ale nepadala jen ona. „Kryštof Hádek toho během natáčení moc nenaspal, protože zároveň s naším filmem dělal i na jiném,“ prozradila Sedláčková. Herec tak spal jen dvě hodiny denně. „Takže chudák jezdil z natáčení ze Šumavy do Bratislavy a pak do Prahy. Ale on má takovou energii, že výkon podal i tak!“ vyzdvihla ho režisérka.

Ocenění pro Chýlkovou

Důvod k radosti má Ivana Chýlková (54), která ve filmu hraje porotkyni taneční soutěže. S režisérem Ferem Feničem (67) bude mezi oceněnými na letošním ročníku slovenského filmového festivalu Art Film Fest. Dnes to oznámili organizátoři největšího a nejstaršího filmového festivalu na Slovensku, jehož 26. ročník začne v Košicích příští týden.

Fotogalerie
27 fotografií

Video: Backstage: První český taneční film láká na Cristovaa a Chýlkovou

Video
délka: 02:12
720p 360p

Backstage: První český taneční film láká na Cristovaa a Chýlkovou Bontonfilm