„Už to nešlo dál! Byl jsem úplně na dně. Měl jsem velký deprese a nechtělo se mi už vůbec žít! Bylo mi najednou jasný, že sám to nezvládnu, a tak jsem se objednal k panu doktorovi Cimickému,“ svěřil Blesku dabér a herec. Psychiatr Jan Cimický (70) mu okamžitě předepsal antidepresiva a přijal ho do své péče. „Jirka mi opravdu zavolal sám, objednal se a přišel. Myslím, že jsme si dobře popovídali a on pochopil, že alkohol jeho deprese naopak jen prohlubuje,“ potvrdil lékař lidských duší.

Jiřího si pozval na návštěvu zase za dva týdny, to už by prý měla antidepresiva začít zabírat. „Se ztrátou hlasu se nikdo nevyrovnává lehce, a zvlášť pokud jde o herce a dabéra. A když se vám k tomu potom ještě rozpadne rodina, dá se pochopit, že se člověk zmítá v depresích,“ pokračoval psychiatr. Pomeje byl k němu velmi upřímný, přiznal mu i to, že pomýšlel na sebevraždu.

„Výborné znamení ale je, že se Jiří ozval sám. Když člověk sám přijde na to, že na to nestačí, je na dobré cestě. A Jirka je silný chlap, jsem přesvědčen, že to spolu zvládneme. Nesmí ale čekat změnu ze dne na den,“ řekl Cimický.

Deprese musel mít Pomeje asi opravdu ukrutné. Když ležel po operaci v nemocnici, manželka Andrea (30), jeho maminka i sestra ho přemlouvaly, ať vyhledá odbornou pomoc. On o tom ale nechtěl ani slyšet... „Myslel jsem, že to zvládnu sám. A taky jsem musel přijít sám na to, že ne,“ svěřil Blesku herec.

Nejhorší rok života

V květnu 2017 mu lékaři objevili rakovinu hrtanu. Do konce června Jiří Pomeje podstoupil 33 ozařování. V říjnu mu oznámili, že vyjmutí hrtanu je nevyhnutelné, protože ozařování nepomohlo. V listopadu herec zahájil 42denní hladovku. Zhubl 30 kilo, zeslábl a dva dni po Štědrém dni ho se silným zápalem plic vezli na JIP. Po únorové pětihodinové operaci mu v březnu do krku voperovali hlasovou protézu. Měsíc na to se rozešel s manželkou Andreou, která už nemohla dál snášet, že pije a ničí se. „Nechci se obhajovat, ale kdo by po takovém roce nesáhl po skleničce?“ posteskl si Pomeje.

Video: Josef Mladý držel hladovku jako Pomeje

Video
délka: 00:27
1080p 720p 360p

Josef Mladý držel hladovku jako Pomeje Blesk TV

Fotogalerie
12 fotografií