Na sociální síti to oznámila vdova Martina Formanová. "Milí přátelé, v neděli 15.4. proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu. Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účastí," na sociální síti.

Oznámení o režisérově urychleném pohřbu je stejně překvapivé jako jeho samotná smrt. O Formanovi se vědělo, že jej už delší dobu trápí oči a nohy, na jaře však musel  být hospitalizován v nemocnici, kde po krátké, vážné nemoci zemřel v pátek 13. dubna. Jeho rodina prý byla s ním, včetně všech jeho 4 synů - Petra, Matěje, Andyho a Jima. Hovoří se o selhání plic.

Podle informací Blesku si nepřál být ani po smrti převezen do Čech, odkud v roce 1968 odešel do USA a naposledy se sem vrátil v roce 2011. Nejraději by prý byl pohřbený přímo na svém ranči v Connecticutu. V Česku byl Forman ceněný zejména pro snímky Hoří, má panenko či Lásky jedné plavovlásky, celý svět jej pak znal díky oscarovým filmům Přelet nad kukaččím hnízdem a Amadeus.

Fotogalerie
22 fotografií