„Točil jsem a stále točím s Francouzi, Němci, Rusy, Angličany, Američany. Dostal jsem se na místa a seznámil s lidmi, s nimiž bych se nikdy nepotkal,“ chlubil se v rozhovoru pro Sedmičku Kuželka, který prý ztvárnil v českých i zahraničních dílech již přes 300 postav. „Vždycky to byly malé, i když někdy hodně výrazné role, ale mně to nevadilo.“ Možná si vzpomete na jeho roli nemocničního zřízence ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný či prodavače v Rumburakovi.

Přede dvěma lety podstoupil dokonce i dlouhý let do Číny a zpět, ovšem záhy nato skončil v nemocnici a bojoval o život! „Lékaři si se mnou nevěděli rady. Prošel jsem vyšetřeními, která nedělali snad ani Obamovi,“ líčil Jan alias tlustý princ v pohádce O štěstí a kráse či řidič Avie ve filmu Copak je to za vojáka. Objevuje se ale i v muzikálech Angelika, Kleopatra či Tři mušketýři v Divadle Broadway.

Nakonec doktoři přišli s diagnózou. Dlouhá cesta zřejmě zhoršila zánět v bederní oblasti, jenž herce trápí již více než dvacet let. „Stačilo málo a otrava organismu by mě poměrně rychle zabila. Naštěstí jsem to překonal,“ říká dnes již s úlevou pro Sedmičku Kuželka, který si zahrál Širokého v seriálu Arabela. V Návštěvnících se zase objevil jako bubeník a v Troškově trilogii Babovřesky ztvárnil zase hostinského.

„Tehdy jsem už stál asi tak trochu na prahu smrti. Viděl jsem věci, které vídají lidé, když stojí jednou nohou na druhém břehu,“ odtajnil představitel kuchaře v oscarovém snímku Miloše Formana (85) Amadeus.

VIDEO: Otrava krve postihla ve čtvrtek i baviče Petra Novotného. 60 hodin na ARO v umělém spánku!

Video
délka: 00:42

Bavič Petr Novotný (70) bojuje o život: 60 hodin na ARO v umělém spánku! Tereza Kühnelová

 

Fotogalerie
37 fotografií