Už skoro tři měsíce leží v Ústřední vojenské nemocnici po operaci hlavy. „Jirkovi moc přeji, aby se dal zase dohromady. On je totiž můj celoživotní kamarád,“ svěřuje Václav Neckář (74).

A přidává historku z natáčení Oscarem oceněného filmu Ostře sledované vlaky, v němž ztvárnil Miloše Hrmu. „Filmování šlo tehdy skvěle, přetáčeli jsme vlastně jen jednu scénu – jak jdu za paní Havelkovou, v níž ona jako paní přednostová obírá peří z husy, a já se přijdu svěřit s tím, že při milostném aktu zvadnu, protože mám předčasný výron semene,“ vzpomíná zpěvák.

Režisérovi se nezdál výraz tehdy třiadvacetiletého Vaška. „Bylo mi prý vidět na očích, že už o tom všechno vím. A měl pravdu, já už v té době měl milenku a všechno jsem věděl. Tu přítelkyni mi ale brzy přebral Jaromír Hanzlík,“ usmívá se nad vzpomínkou Neckář.

Není jediný, kdo v pátečním Blesk tv MAGAZÍNU vypráví o spolupráci s režisérem, kterého 23. února čekají 80. narozeniny. Jitka Zelenohorská (71) připomíná slavnou razítkovací scénu z Ostře sledovaných vlaků, kde jí Menzel neschválil kytičkované kalhotky.

Václav Knop (68) zase vzpomněl na to, jak Menzelovi napovídal v seriálu Hospoda a hrající režisér ho za to z vděčnosti obsadil do filmu Jak jsem obsluhoval anglického krále.

Nechybí ani dojemné vyznání manželky Olgy Menzelové (40). Mimo jiné prozrazuje, že její muž nesnáší oslavy narozenin a vždy před nimi raději prchá do zahraničí. Letos měl v plánu utéct do Berlína, kde bude v den jeho jubilea uveden ve světové premiéře film Tlumočník, v němž hraje hlavní roli.

A také na festivalu Berlinale dostane cenu za celoživotní dílo. Zdravotní stav po operaci mozku mu ale, bohužel, nedovoluje opustit nemocnici, natož někam cestovat.

Kdo další vzpomíná na práci s Jiřím Menzelem? Čtěte už v pátek v Blesk tv MAGAZÍNU!

A dále:

Blesk TV Magazín

Fotogalerie
62 fotografií