Rakovina do Josefova života zasáhla pět let po svatbě s manželkou Jájou (74). Dvojice ale vše dlouho držela pod pokličkou. „Tím, že to celé bylo v období Vánoc, tak to nikam neproniklo a nikdo se to nedozvěděl,“ vysvětlila hercova žena v 13. komnatě.

Teprve v poslední době začali manželé o kruté zkoušce osudu beze strachu mluvit. „Najednou to přišlo. Jako když vám někdo nacpe kudlu do žaludku a trošku sní obrací. Asi tak velká to byla bolest," popisoval Dvořák hrůzy, které zažíval, když zákeřná nemoc zaútočila.

Bolesti ho často zastihly i v momentě, kdy hrál. „Já nevěděl, co se děje. Pot na čele. Nevěděl jsem, co mám dělat. Vylezl jsem na jeviště a nemohl jsem udělat krok,“ líčil v pořadu České televize herec a bavič, který se nejprve bál jít k lékaři. Jeho žena ho ale nakonec přesvědčila a on si vyslechl děsivou diagnózu - rakovina tlustého střeva. Pro oba to byl šok.

„Nejdřív jsem měla hrozný strach. Ovládla mě panika. Pak jsem hned z vojenské nemocnice jela k mému bratrovi a tam jsem vzteky pěstí třískala do stolu a řvala: Ne, takhle to nebude, to není pravda, to nepřipouštím. Bratr si tehdy myslel, že jsem se zbláznila,“ promluvila před časem pro Aha! o své prvotní reakci Jája.

Její muž se pak ale okamžitě začal léčit a nakonec se mu podařilo nad nemocí zvítězit. Musí sice dodnes jednou za dva roky docházet na kontrolu a vyšetření k lékaři, ale to je maličkost ve srovnání s tím, že je už dvacet let zase zdravý.

VIDEO: Josef Dvořák: Na vnoučata musím mluvit jako Maxipes Fík

Video
délka: 02:25.64

Josef Dvořák: Na vnoučata musím mluvit jako Maxipes Fík Adam Balažovič

Fotogalerie
29 fotografií

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie
29 fotografií