Loni se sice do švédského Stockholmu bojovat o výhru vypravila blondýnka Gabriela Gunčíková (24) s písní I Stand, ovšem původně byl ale horkým želízkem v ohni právě Mikolas. Ovšem odradila ho píseň, kterou mu nabídli.

„To nebyl song pro mě. Necítil jsem to prostě," vysvětluje někdejší model Mikolas Josef, který ani s odstupem času svého rozhodnutí nelituje. Vítězové Eurovize jsou podle něj autentičtí a neprodávají se za každou cenu, a proto se vydal v jejich šlépějích.

Letos tedy zkusil štěstí se svým čtvrtým singlem, taneční skladbou Lie to Me. Zatím se mu podařilo se spolu s dalšími pěti interprety dostat do semifinále. „To nevím, jak se to stane. Doufám, že je to kvůli mojí muzice," raduje se nevěřícně Josef, který doufá, že se mu bude dařit i dál.

„Slibuju si od toho, že Českou republiku bude na Eurovizi reprezentovat něco, co zní trošku zahraničně a světově," objasnil svou motivaci písničkář a multiinstrumentalista, který má velkou podporu i na sociálních sítích.

VIDEO:  Podívejte se na celý klip Lie to Me, s níž se Mikolas snaží probojovat do Eurovize

Video
délka: 02:55

klip mikolas David Turek, Aleš Brunclík

Kromě něj se na semifinále do Lisabonu chystají Pavel Callta (28), Debbi (24), Eva Burešová (24) a kapely Eddie Stoilow či Doctor Victor. Kdo z nich nakonec postoupí a pojede nás reprezentovat na finále, je v rukou veřejnosti. Hlasovat pro svého favorita je možné na internetu. Výsledky budou známy 29. ledna.

Fotogalerie
30 fotografií