Policie výsledky svého déle než rok trvajícího šetření oznámila ve čtvrtek. Pokluda se stíhání vyhne. „Kriminalisté v rámci prověřování zjistili, že v daném jednání nejde o podezření ze spáchání trestného činu, a celou věc na konci října letošního roku odložili,“ sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová (46). Na to okamžitě reagoval hereččin právník. „Podali jsme proti odložení případu stížnost,“ řekl Blesku JUDr. Michal Morawski (41).

Věřila mu

Bohdalová od Pokludy postupně nakoupila obrazy Emila Filly, Jana Zrzavého a Jana Slavíčka asi za pět milionů korun. Bankéř jí tvrdil, že se jedná o odprodávaný majetek banky. Jejich pravost doložil posudkem, který se později ukázal pochybným. „Já si ho nevybrala, mně ho banka přiřadila, a důvěřovala jsem mu. Jak je možné, že mi mohl jménem banky a na její půdě prodávat obrazy a šperky?“ ptá se herečka.

Je to divné

Obrazy už před více než rokem, kdy se podvod provalil, zabavila policie. Nyní jsou v depozitáři, kde i zůstanou. Pokludovi se prý nepodařilo prokázat, že věděl o tom, že jsou padělané. „Nerozumím tomu, nejsem právnicky vzdělaná, ale je to divné. Za zaměstnance přece někdo musí nést odpovědnost. I kdyby nevěděl, že se jedná o padělky, někdo mu je přece dodal, ten řetěz někde začal a musí se rozetnout. Nejde to přece odložit s tím, že se nic nestalo,“ dodává Bohdalová.

 

VIDEO: Bohdalová křtila knihu Vorlíčkovi.

 

Video
délka: 02:24.47

Bohdalová pokřtila knihu o Vorlíčkovi: Točila jsem pro něj zadarmo! David Turek, Aleš Brunclík

 

Fotogalerie
16 fotografií