Skořepová se musela opravdu hodně  otáčet, aby majiteli bytu, ve kterém dlouhá leta žila, dokázala každý měsíc zaplatit nájem. Ten totiž rozhodně nebyl o nějakých drobných. Jenže herečka to místo prostě milovala. 

„Bydlím v tomto bytě na Vinohradech přes třicet let. Jsem tu na jednu stranu šťastná, protože mám blízko park Grébovka, na druhou nešťastná, protože nemám na nájem. Musím hrát ve třech divadlech najednou, abych to finančně zvládla,“ postěžovala si tehdy pro Blesk.cz legendární herečka.

Byt je velký 2+kk a nejvíce času trávila Luba v obýváku, který byl zároveň ložnicí. V pozdějším věku bylo čím dál těžší peníze vydělat, a tak nezbývaly peníze ani na hospodyni. Až do vysokého věku herečka obstarávala domácnost zcela sama. „Momentálně nemám hospodyni, a tak tu nemám moc uklizeno,“ vysvětlila reportérovi tenkrát Skořepová.

Herečka ve svém bytě žila do chvíle, než se natrvalo přestěhovala do léčebny dlouhodobě nemocných, tedy LDN. Tam byla necelý rok. Pravidelně ji tam chodil navštěvovat její prasynovec Julien i s rodinou, který u ní byl také v posledních chvílích jejího života. Luba skonala pouhý den před Štědrým dnem.

VIDEO. Zemřela Luba Skořepová (†93): Naposledy před kamerou vzpomínala na Chalupáře

Video
délka: 01:34.40

Zemřela Luba Skořepová (†93): Naposledy před kamerou vzpomínala na Chalupáře Petr Macek, Petr Soukup

Fotogalerie
30 fotografií