19. říjen 2019
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín

Koukněte, jak vypadaly Vánoce známých herců, když byli ještě malí: Poznáte je? Vydra je pořád stejný!

/
 • Poznali byste, které celebrity jsou na vánočních fotkách z dětství?
  27. prosince 2017 ● 10:48

  To bylo radosti! Žádné mobily ani počítačové hry pod stromečkem, ale houpací kůň nebo panenka. Jak vypadaly Vánoce známých herců, když byli ještě malí? A jak na ně vzpomínají?

 • 1.

  Václav Vydra (61): Raketa na vodu

  Při svém první Štědrém dnu zářil v náručí maminky, herečky Dany Medřické (†62), jako sluníčko, a to ani ještě z dárku neměl pojem. Dneska napřed popřeje koním a projede se s nimi na zasněžené pláni, a teprve pak usedne s Janou Bouškovou (63) k prostřenému stolu. „Nejkrásnější dárky, které jsem v dětství dostal, byla raketa na vodu, parní stroj na tuhý líh, model železnice a samozřejmě knížky Karla Maye o Vinnetouovi a Old Shatterhandovi!“ vzpomíná herec a milovník koní.

  Václav Vydra.

 • 2.

  Ondřej Kepka (48): Malý fotograf

  Honzík z Arabely odmala tíhnul spíše k fotografování a režírování nežli herectví. „Bylo mi, odhaduju, asi čtrnáct, když jsem se těšil z nadílky. A jak je vidět, už tehdy jsem dostával fotodárky...“ svěřil Blesku syn herečky Gabriely Vránové (78) alias Aničky Čihákové z Chalupářů.

  Ondřej Kepka.

 • 3.

  Kateřina Macháčková (68): Herecký dům

  Dcera legendárního režiséra a herce Miroslava Macháčka (†68) a operní pěvkyně Věry Štiborové (†61) vyrůstala jako děti mnoha divadelníků v takzvaných hereckých domech. „To byly Vánoce v Českých Budějovicích. Byla jsem právě u sousedů. Na fotce jsou kromě mě baletka Lída Podzimková, herec Milan Klečka a kamarádka Ivanka Jedličková, později Chvostová, dlouhodobá maskérka...“

  Kateřina Macháčková.

 • 4.

  Jiří Štěpnička (70): Houpací kůň

  „Byly mi asi čtyři roky a toho koně na fotce jsem moc chtěl! Bylo to od maminky velké splněné přání,“ říká syn herečky Jiřiny Štěpničkové (†73). Představitel primáře Bojana z primáckého seriálu Modrý kód má Vánoce rád doteď. „Jsem vysloveně rodinný typ,“ usmívá se člen činohry Národního divadla.

  Jiří Štěpnička.

 • 5.

  Jan Potměšil (51): Fíkus místo stromečku

  Jako devítiletý zažil jeden úplně výjimečný Štědrý večer. Díky natáčení povídky Lokomotiva z oblíbeného televizního cyklu Bakaláři, kde si zahrál s Vladimírem Menšíkem (†58). „Tehdy jsme nejkrásnější večer v roce prožili spolu pod fíkusem namísto stromečku. Dodneška na to vzpomínám moc rád!“

  Jan Potměšil.

 • 6.

  Petr Čtvrtníček (53): Ředitel zeměkoule

  „Už jako dítě jsem chtěl být ředitelem zeměkoule!“ tvrdí herec a známý recesista. Z dětského telefonu měl stejnou radost jako dnešní děti z chytrých mobilů. Akorát se z něho nikam nedovolal. To mu ale ani v nejmenším nevadilo. Šťastný úsměv na fotce mluví za vše.

  Petr Čtvrtníček.

 • 7.

  Jitka Sedláčková (56): Světlo Vánoc

  „Dostala jsem černouška a pravděpodobně se modlím. Abych dostala ještě něco,“ popisuje maminka kapitána Berana ze seriálu V.I.P. vraždy svou jedinou dochovanou vánoční momentku z rodinného alba. „Miluju na té fotce to zvláštní světlo – světlo Vánoc!“ dodává.

  Jitka Sedláčková.

  VIDEO: Během vánočních svátků vytvoříme ohromné množství odpadu. Jde to i jinak!

  Video
  délka: 02:15

  Během vánočních svátků vytvoříme ohromné množství odpadu tv Joj

  Fotogalerie
  9 fotografií

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy