„Nejsme rádi prostě součástí nějakého takového, nevím jak to nazvat, ale neférového. Protože si myslím, že to nemáme zapotřebí – dobývat nějaké Zlaté slavíky cenou podvodu,“ uvedl v rozhovoru pro TopStar Vojtek těsně před velkým koncertem v pražské O2 areně, kterým Kabáti velkolepým způsobem završili své turné.

„Takže jsme prostě řekli, že pokud se to nevyřeší a pokud ta agentura, která Slavíky pořádá, buď nepředloží fakt nějaké věrohodné údaje o těch počtech hlasů, nebo nám nepotvrdí to, co je, co vyšlo, tak to vrátíme na místo nebo prostě jim,“ pokračoval Pepa, zatímco jeho spoluhráči z kapely jen mlčky přikyvovali a nechali ho mluvit. Krabici se Zlatým slavíkem měli tehdy ještě před sebou na stole, ale už byli pevně rozhodnutí ho odevzdat zpátky.

To také později udělali, i když se nebránili možnosti, že by si nakonec ocenění mohli někdy v budoucnu vzít ještě zpátky. Ovšem jedině v takovém případě, že první příčku v žebříčku obsadili skutečně oni. Po agentuře Musica Bohemica, která má Slavíky pod palcem, proto požadovali zveřejnění výsledků před úpravami, které proběhly kvůli údajnému porušení pravidel. „A až se to rozhodne, tak buď to převezme ten, kdo to fakt vyhrál, nebo se to třeba zase vrátí k nám,“ doplnil frontman kapely.

„Je blbý si přebírat něco, co nevíme, jestli nám patří. Takže jestli nám to nepatří, tak ať si to vezmou zpátky,“ doplnil zpěvák a baskytarista Milan Špalek, kterého situace zřejmě dopálila, jelikož se při odpovědi stále kýval, z čehož si Vojtek dělal legraci. Společně se tomu pak zasmáli, a tak je jasné, že je humor neopouští ani v nezáviděníhodné situaci. Ostatně se skandálem nemusí nijak zvlášť trápit. Slavíků už za své více než třicetileté působení nasbírali celou řadu a kromě toho se mohou pyšnit i vyprodanými koncerty a věrnou fanouškovskou základnou.

VIDEO: Frontman Kabátů Pepa Vojtek: Proč ho nechtěli pustit na Slavíky?!

Video
délka: 02:06.57

Frontman Kabátů Pepa Vojtek: Proč ho nechtěli pustit na Slavíky?! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

I tak je jim to ale nepříjemné a Vojtek se dokonce domnívá, že anketa už dávno ztratila na lesku a kvalitě a měla by skončit. „Od té doby, co nejsou koresponďáky, kde se to dalo položit na stůl a říct: ‚Přišlo prostě dvacet tisíc koresponďáků, tady si je spočítejte, tady jsou.‘ Tak je to úplně jedno. Já si myslím, že ta soutěž stejně měla skončit spolu s koresponďáky. To je můj názor,“ vzpomínal pro TopStar na předešlý způsob hlasování pomocí korespondenčních lístků. Podle něj byly spolehlivější než hlasy z SMS zpráv.

Během středečního odpoledne ředitel Musica Bohemica Jaroslav Těšínský výsledky před zásahem skutečně zveřejnil. Pokud by se ceny vyhlásily podle nich, Kabát by na zlato skutečně nedosáhl, namísto toho by ho získala kontroverzní kapela Ortel v čele se zpěvákem Tomášem Ortelem (41), který zabodoval také v kategorii zpěváků, kde podle původních hlasů porazil Michala Davida (57). Ten již ostatně svého Stříbrného slavíka rovněž vrátil pořadatelům a uvedl, že by si místo něj raději vzal Bronzového, na které mu hlasy stačily.

Ovšem pořadatelé Slavíka si za svou manipulací s hlasy jednoznačně stojí a podle nich vyhlášené ceny platí tak, jak byly předány. Tedy Zlatý slavík stále náleží Kabátu, stříbro Ortelu a v kategorii zpěváků pak stříbro patří Davidovi a bronz Tomáši Ortelovi, vlastním jménem Hnídkovi. Ten už se ovšem do médií vyjádřil v tom smyslu, že si ceny nevyzvedne a nemá o ně zájem. Těžko říct, co tak se soškami nadále bude.

VIDEO: Šéf Českého slavíka Těšínský: Vše o manipulaci s hlasy v anketě! Proč a komu je bral?

Video
délka: 14:22.36

Šéf Českého slavíka Těšínský: Vše o manipulaci s hlasy v anketě! Proč a komu je bral? Blesk TV

Fotogalerie
88 fotografií