Principál se proti nařčení členů souboru branického divadla ohradil s tím, že jsou to nesmysly. „Herci samozřejmě zaplaceno dostali. Jinak bychom asi nemohli hrát. Jediné, co se stalo, je, že jsme trochu obměnili soubor,“ řekl webu Echo24 Václav Čížkovský.

Přiznal jen, že jediný, kdo nedostal peníze na účet z důvodu smluvní pokuty, byl herec Stanislav Lehký (59), který si místo honoráře odvezl z divadla kulisy. Za to na něj Čížkovský podal trestní oznámení.

Proti principálovi se nicméně postavila i vlastní sestra – herečka Eva Čížkovská, kterou si diváci pamatují z filmu Discopříběh.

Chci se tímto veřejně distancovat od osoby Václava Čížkovského a veškerých jeho činností, jeho podnikání nevyjímaje. S bratrem se dlouhodobě nestýkám a zásadně nesouhlasím s jeho chováním a jednáním. Stejně tak nemám nic společného s jeho podnikáním a nic o něm nevím.

Proto zdvořile žádám, aby nebyl spojován s mým jménem ani mou osobou, stejně tak jako s dalšími členy mé nejbližší rodiny, neboť to poškozuje naše dobré jméno a pověst. Naše morální hodnoty se zásadně rozcházejí, a proto jsem s ním již před lety ukončila jakékoliv kontakty. Věřím, že případné každé další zprávy nebudou dávány do souvislosti s mým jménem a už vůbec nebude docházet k lživým informacím o mé podpoře jeho osoby,“ napsala herečka ve svém obsáhlém prohlášení.

Čížkovskému navíc hrozí, že přijde o dotace. Podle Echo24 kontrolní výbor Prahy 4 vyzval radu městské části k pozastavení financí pro Branické divadlo.

VIDEO – Striptérka z Discopříběhu ukázala tělo! V 48 letech je stále kus

Video
délka: 01:25.39
720p 480p 360p 360p 240p

Striptérka z Discopříběhu ukázala tělo! V 48 letech je stále kus Ondřej Rybár, Kristýna Léblová

Fotogalerie
19 fotografií