I když se oba pohybují v herecké branži, práce je původně dohromady nesvedla. Seznámili se totiž v restauraci a podle Vančury v tom sehrál roli i jeho vnitřní pocit. „Myslím, že bychom tady spolu s Honzou dneska nebyli, kdybych se jím neřídil, protože jsme se poznali v normální hospodě, kde jsem Honzovi napsal na lísteček, že se mi líbí a ať mi zavolá,“ vzpomínal Petr v rozhovoru pro Magazín DNES.

„Ačkoliv jsem neměl jedinou indicii, že je na kluky – byl tam s partou heterosexuálních kamarádů, stejně jako já,“ doplnil. Odvaha se mu ale vyplatila, mezi mladíky přelétla jiskra a stali se z nich partneři. Jako každý pár i oni narazili na překážky, ale podařilo se jim je zdolat.

„Je dobré se s nesoulady ve vztahu nesmiřovat a řešit je konstruktivním dialogem, protože když vás něco dlouhodobě trápí a vy rezignujete, může se pak stát, že si to začnete kompenzovat hledáním někde jinde,“ vysvětloval herec z filmů Láska je láska či Život je život.

S Honzou by rádi svůj vztah posunuli dál svatbou, nijak na ni ale nespěchají. „Jsme tomu otevření, a i když je nám spolu dobře už jedenáct let, zatím na to nedošlo. Asi nejvíc kvůli tomu, že jsme na to zatím nenašli čas,“ míní vítěz druhé řadě nováckého pořadu Tvoje tvář má známý hlas. „Neboli uvažujeme o tom, ale nic pro to neděláme,“ doplnil ho jeho partner.

Podobně to mají i s otázkou potomků. „Největším minusem homosexuálních párů je právě to, že nemůžou společně zplodit dítě. Je to analogicky stejné, jako kdyby byl jeden z partnerů v heterosexuálním páru neplodný – taky by to pro ně byla katastrofa,“ poskytl svůj pohled na svět Vančura.

Očividně ho mrzí, že vlastního společného potomka dvojice mít nemůže. Ve hře je ale varianta dítě si adoptovat. O tom už prý pár rovněž přemýšlí. „Jsem teď v jakési mezifázi: dítě bych s Honzou mít chtěl, ale nejsem ještě tak daleko, že bych usiloval o adopci.“

Od této možnosti ho totiž jedna věc odrazuje. „Pořád by se jednalo o cizí dítě, ke kterému nemáte tu nejužší, prazákladní vazbu,“ nechal se slyšet Petr. „Ale uvidíme, třeba se to v nás ještě vyvine,“ dodal pro Magazín DNES Cina, kterého před lety proslavila také role Matyho v Ordinaci v růžové zahradě 2.

VIDEO: Jan Cina hraje také v muzikálech. Ve Studiu DVA ho můžeme vídat coby prince v Šíleně smutné princezně. Titulní roli ztvárňuje další «tvář z Tváře» Berenika Kohoutová. Jaký má ke známé pohádce vztah?

Video
délka: 01:20

Berenika Kohoutová bude nová „šíleně smutná princezna“! Dělala s ní maturitu! Vobdráčková

Fotogalerie
39 fotografií