Modelka a moderátorka svou ztrátu oznámila svým fanouškům na sociální síti. „Jednou se tam nahoře, můj kamaráde, znovu setkáme,“ napsala na Facebook a zveřejnila zde i dvě fotografie se zesnulým miláčkem. „Nikdy nezapomenu na našich krásných společných šest let. Slibuju, že se spolu zase projedeme,“ poslala zvířeti vzkaz do nebe.

V komentářích posléze prozradila i to, co se Gaitsovi stalo. „Už se bohužel moc trápil. Odešly mu nohy. Žádná léčba nepomohla,“ uvedla moderátorka Snídaně s Novou, která má naštěstí oporu v muži Andrém Reindersovi (36) a synkovi Andreaskovi.

Koně si prý přála už odmala a před lety měla konečně dostatek financí a odvahy a své dávné přání si splnila. Koupě fríského valacha ji přišla na 200 tisíc korun. Navíc ani péče o něj nebyla nejlevnější. To vše ale byla Mašlíková ochotná obětovat. „Chtěla jsem, aby kůň byl můj, a nevadilo mi zaplatit poměrně větší sumu,“ svěřila se tehdy Blesku.

Milovanému Gaitsovi věnovala také spoustu času. Nejenže za ním zpočátku musela jezdit přes celou Prahu, ale užívala si i projížďky na něm a dokonce po jeho boku nafotila řadu fotek. Nakonec se ho v roce 2013 kvůli velké pracovní vytíženosti musela vzdát, ale stále za ním jezdila. Měl nezastupitelné místo v jejím srdci.

VIDEO: Hanka Mašlíková poprvé o těžkém porodu: Nešlo to podle plánu! Komplikace!

Video
délka: 03:24

Hanka Mašlíková poprvé o těžkém porodu: Nešlo to podle plánu! Komplikace! Petr Macek, Lukáš Červený

Zažila si s ním radosti, ale i strasti. Během jedné projížďky v Řitce kvůli Gaitsovi totiž málem přišla o fenku čivavy jménem Piccolo. „Mlaskla jsem na koně, ale Piccolka si myslela, že to dělám na ni, tak se rozeběhla a kůň na ni šlápl,“ popisovala ošklivou nehodu známá ochranitelka psů z množíren.

Tehdy měla nahnáno, že pejsek nepřežije. Vůbec se totiž nehýbal. Naštěstí ho tehdy veterinář zachránil a Piccolka vyvázla s poraněnou packou, otřesem mozku a naraženou ledvinou.

Fotogalerie
73 fotografií