„Milujeme se upřímně, je to jasný nejen nám, ale i všem v našem okolí,“ říká moderátorka a blogerka, která o svém ženichovi mluví téměř jako o princi. „Rozumíme si nejen v názorech na život a budoucnost, ale vlastně ve všech tématech, i v těch, která můžou být pro jiné tabu. Jsme takové spřízněné duše, i když to může znít jako klišé,“ svěřuje se Nikol a dodává: „Lidi se ho občas ptají, jak to dává, že jsem tak energická, ale on jim odpovídá, že nedává, ale dostává. Takže asi chápete, že bych na něm nic neměnila.“

Přitom Nikol Moravcová, která hrála například v prvním českém 3D filmu V peřině nebo v seriálu Dokonalý svět, dokonalé vztahy zrovna neměla. Chodila pět let s klukem, který spáchal sebevraždu, pak měla těžké období, z něhož jí pomohl až čtyřletý vztah s abstinentem. S ním to bohužel také nevyšlo. Její známost s Karolem ovšem působí jako z hollywoodského filmu Láska přes internet. Tam se Tom Hanks zamiluje pomocí online sítě do Meg Ryan. Proto je příběh Moravcové jiskrou naděje pro všechny, co si myslí, že na internetových seznamkách nelze potkat pravou lásku.

Nikol Moravcová byla ještě před rokem sama a rozhodla se, že se seznámí přes Tinder, což je mobilní aplikace, na které zadáte do vyhledávače lidi z nejbližšího okolí, kteří jsou také přihlášeni, a můžete si s nimi začít psát. „Vyzkoušela jsem to v Itálii a byla jsem asi na třech schůzkách. S nikým jsem sice nic neměla, ale jim ani o to nešlo. Provedli mě po Itálii, a jeden mě dokonce odvezl na letiště,“ směje se Nikol.

Přiznává ovšem, že spousta mužů tam chodí, aby si lehce domluvili holku na jednu noc. „Mně Češi psali, že jsem musela ukrást fotku Nikol Moravcové a teď se za ni vydávám,“ vzpomíná známá blogerka. A jak si s tím poradila? „Zadala jsem do aplikace, ať mi najde pouze cizince žijící v okruhu pěti kilometrů kolem mě, a našla jsem Slováka z Letné. Karola.“

Karol je odborník na informační technologie, který žije v Česku už deset let, má svoji hudební kapelu, hraje hokej a natáčí videa. Nikol do té doby z médií neznal, ale psali si. „Asi po měsíci online korespondence mě pozval na první rande do indické restaurace. Extrémně neromantické místo, ale souhlasila jsem. Jelikož jsem ovšem zrovna natáčela seriál Ohnivý kuře, kde jsem hrála modelku Grétu, musela jsem schůzku přesunout a potkali jsme se až večer,“ říká Nikol.

Trochu se bála, že si nebudou mít co říct, když si o ní Karol všechno našel na internetu, ale nakonec se skvěle bavili, a když se loučili, domluvili se, že se znovu sejdou. „První polibek jsem dlouho oddalovala. Nejdříve jsme spolu objevovali zajímavá místa, například jsme šli na ŠTROODL, což je akce, kde se probírají různá témata z oblasti osobního rozvoje, na další rande jsem ho vzala otestovat do gay baru, kde jsem mu představila asi deset mých kamarádů, a asi na pátém rande mě pozval na svůj koncert, kde mi zahrál píseň, kterou mi složil v angličtině,“ popisuje Moravcová a pyšní se, že tam to přišlo. První polibek.

Následovala další čtyři rande, než si uvědomili, že jsou pro sebe jako stvoření. Od chvíle, kdy si řekli, že spolu budou chodit, se vidí každý den. Jeden z Karolových velikých kladů je i to, že je zcestovalý. „Studoval v Americe, takže ovládá perfektně angličtinu, a vyzařuje z něj taková moudrost a pohoda. Občas mi ale dělá problém rozumět slovenštině,“ přiznává herečka a uvádí jeden příklad, kdy v Itálii jeli ve tři ráno na kole a hledali adresu. U jednoho domu jí Karol povídá: „Láska, zlezme.“ Nikol slezla z kola, ale on na něm jel dál a povídá: „Já říkal: Láska, zle sme.“ Nikol pochopila, že tím myslel: Zabloudili jsme, jsme na špatné cestě.

Pořádně do toho šlápli už 8. července 2017. Nikol ten den slavila své třicáté narozeniny a její přítel jí nachystal dechberoucí překvapení. „Natočil dokumentární film s mýma nejbližšíma a bylo to neskutečně dojemné,“ popisuje Nikol své pocity. Poté poklekl, vytáhl prstýnek a požádal energickou blondýnku o ruku. „Ano,“ řekla a všichni přihlížející uznale tleskali a plakali. Jakmile to dala vědět světu na svém blogu, začaly se jí ozývat různé firmy a nabízely jí prstýnky, šaty, svatební hostiny a pro ženicha oblek.

„Díky tomu, že jsem už několik let blogerka, tak je pro firmy výhodné, abych nosila jejich značky, a tak mohu vše vybartrovat. To znamená, že nemusím za jejich půjčení nic platit. Propaguji je totiž na svých sociálních sítích, které sledují zejména ženy ve věku od 20 do 35 let,“ tvrdí Moravcová.

I proto už podle jejích slov dostali nabídku letět třeba na Zanzibar, a už dokonce proběhlo i předsvatební focení s přítelem. Ta pravá svatba se však bude konat až 18. srpna 2018. „Můj přítel na mně nejvíce miluje moje odstáté uši a říká mi Macko, protože prý vypadám jako medvídek Macko, který měl jedno ucho odstáté,“ svěřuje se Nikol, která v domácnosti ráda uklízí, ale raději prý nevaří, protože to podle jejích slov nikomu moc nechutná.

Nyní se přestěhovali do dvoupatrového bytu na Letné a Nikol si ho nemůže vynachválit: „Máme terasu do vnitrobloku a bez sousedů, tak se mohu v létě opalovat nahoře bez.“

Samozřejmě už se bavili také o dítěti. „Toto téma máme tisíckrát probrané i díky zvídavým dotazům okolí. Zatím si ale užíváme a určitě bych nechtěla otěhotnět do svatby. Co bude potom, se uvidí,“ říká Nikol a dodává: „Mezi svými kamarádkami budu asi stejně těhotná mezi prvníma a nebráním se tomu.“

Nikol Moravcovou jsme mohli vidět v seriálu Ohnivý kuře jako vysloužilou modelku Grétu. „Pro roli jsem sice hubla, ale nevím kolik, protože se od svých patnácti let vůbec nevážím,“ udivuje bývalá modelka a o své roli prozrazuje: „Gréta přijela z Milána za Merlin, která je partnerkou Saši Rašilova. Oni pak u ní našli kokain.“ Sama Moravcová se v modelingu před lety také pohybovala, ale drogy podle vlastních slov nikdy nebrala. „Popravdě nemusím ani kolu nebo kávu. Musím totiž omezovat i přísun cukru, protože jsem pak až příliš energická.“

Na Instagramu ji sleduje přes 73 tisíc lidí, nahrává každý den jednu fotku jako takový deníček už skoro 7 let, a dokonce začala na vyžádání každou neděli živě vysílat z obýváku, kam si zve hosty z branže. „Na našem lifestylovém blogu Bloges Robes, který funguje už pátým rokem, píšeme motivující články a radíme, jak se oblékat, líčit, ale i jak se rozejít s partnerem,“ říká Moravcová.

VIDEO: Nikol Moravcová: Svatba bude v cikánském stylu!

Video
délka: 02:38

Nikol Moravcová: Do roka budu vdaná! Svatba bude v cikánském stylu! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
36 fotografií