V současné době omilostněný vězeň připravuje nový dokument s názvem Já, Kajínek, na němž spolupracuje s Petrem Jáklem (44). Minisérii by měla od neděle 12. listopadu začít vysílat televize Prima. Ta si ale pro Kajínka připravila ještě jeden poměrně netradiční úkol. Spolu s dabéry známého seriálu Útěk z vězení (anglicky Prison Break) ho totiž poslala, aby si na vlastní kůži vyzkoušel tzv. escape room, tedy hru, která má simulovat útěk z věznice.

V tomto případě šlo dokonce o jednu z nejznámějších pevností, nedobytný Alcatraz. Jenže pro Jiřího byla hra v podstatě až moc jednoduchá. „Šlo nám to dobře. Dostali jsme taky nápovědy, to je pravda. Ale šlo to poměrně dobře,“ zhodnotil pro Blesk.cz nevšední zážitek Kajínek. Kromě něj si měli escape room možnost vyzkoušet například Otakar Brousek ml. (60), který v seriálu namluvil postavu T-Bag Bagwella, nebo Kamila Špráchalová (46), český hlas Sáry Tancrediové.

Někdejší trestanec, který prý chtěl původně odejít kvůli pachu zatuchliny, který mu kriminál až moc připomínal, měl ale oproti spoluhráčům výhodu, že mohl zužitkovat vlastní zkušenosti z Mírova. „Samozřejmě že jsem je použil. Když jsem přišel, rozhlídl jsem se a viděl jsem hned některé věci a hned jsem říkal: Tam budou ty indicie schovaný, protože kde jinde by byly? To je jasný,“ vysvětloval Jiří.

Fotogalerie: Kajínek je venku z vězení
122 fotografií

„S útěkem z Mírova se tohle nedá srovnávat, to je o něčem úplně jiném,“ míní s tím, že si únikovou hru užil, ale se skutečnými podmínkami za mřížemi nemá nic moc společného. „Tohle je hra a vy víte, že je to hra. Je to bunkr a v něm je nějak nastylizované vězení.“

I když podle něj hledání různých indicií bylo napínavé, nešlo mu o život, a tak neměl strach. „Něco jiného je, když víte, že můžete ve vězení zemřít stářím. Když víte, že vás kdokoliv může slyšet a celej útěk je prozrazenej. Když víte, že na vás může někdo střílet a může vás zabít. To je někde jinde, opravdu. Víte, že se může utrhnout lano, spadnete ze 17 metrů nebo 20 metrů. A co potom?“ popisuje nejslavnější český vězeň.

Tomu se v roce 2000 jako jedinému podařilo uprchnout z věznice Mírov. „Jak to probíhalo, to si myslím, se teď bude ukazovat. I v dokumentu o tom mluvím, jak to tam bylo a nebylo a co bylo,“ láká televizní diváky.

VIDEO: Kajínek mluví o novém dokumentu

Video
délka: 03:27.28

Kajinek - o dokumentu Tereza Kühnelová, Aleš Brunclík

VŠE O JIŘÍM KAJÍNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
103 fotografií