„Pan Škoda nám opakovaně zakazuje hosty, už nám zakázal Davida Krause, Michala Malátného a mnoho dalších, naposledy Jaroslava Kmentu, protože je asi pos*aný z Babiše a Zemana. Už si do toho nenecháme kecat, proto jsme se rozloučili s našimi posluchači a pustili Škodovi na závěr píseň Kretén,“ řekl Blesk.cz rozčílený Roman Ondráček, který s Milošem Pokorným moderuje pořad Těžkej Pokondr na Frekvenci 1.

„Co bude teď, to nevíme a nezáleží to na nás. Máme sice smlouvu do prosince 2018, ale Škoda nám oznámil, že odteď nebudeme vysílat živé vstupy, jen ty předtočené. S tím jsme ho poslali do haj*lu. Každá smlouva je jen kus papíru, který lze vypovědět,“ dodal Ondráček.

Vedení Frekvence 1 s tímto tvrzením nesouhlasí a uvádí, že spolupráce mezi nimi nadále pokračuje. „Frekvence 1 se ostře ohrazuje proti výrokům pana Jaroslava Kmenty na jeho sociálních sítích a také proti výrokům dua Těžkej Pokondr v dnešním živém vysílání. Rozhodně zatím nedošlo ze strany Těžkýho Pokondru ani ze strany Frekvence 1 k ukončení spolupráce,“ píše se ve vyjádření rádia.

Stanice Frekvence 1 si dlouhodobě zakládá právě na své nezávislosti a kvalitě. Několikrát prošla hodnocením RRTV a vždy bylo prokázáno, že obsah vysílání je naprosto nezávislý a vyvážený. V případě návštěvy pana Kmenty byl vedením stanice navrhnut termín pro rozhovor. Škoda, že byl odmítnut. Více se k této uměle vyvolané kauze a ani k rétorice a komerčním zájmům pana Kmenty a dua Těžkej Pokondr vyjadřovat nebudeme,“ dodává mluvčí rádia Zuzana Nevoralová.

Zdůrazňujeme, že Roman Ondráček a Miloš Pokorný jsou na Frekvenci 1 v roli moderátorů a dramaturgie pořadu vč. výběru hostů spadá v konečném důsledku do kompetence vždy šéfredaktorovi stanice a on-air manažerovi. Ti řeší pozvánky pro hosty do vysílání často i s několikaměsíčním předstihem. Moderátoři mohou přicházet s podněty na témata a hosty, pozvánky hostům, ale vždy odchází až po vzájemném souhlasu všech stran,“ stojí v oficiálním vyjádření rádia Frekvence 1. 

Fotogalerie
20 fotografií