Herečka je známá tím, že miluje jógu, věnuje se jí každý den a dokonce ji i učí. Právě jóga ji prý kdysi dostala z depresí a je zřejmě i důvodem, proč zdánlivě vůbec nestárne.

Petra se kromě jógy věnuje také pomoci potřebným, a tak spolu s bývalým fotbalovým reprezentantem Václavem Němečkem (50) založila nadační fond YogaHelp. Organizace se nyní chystá získat peníze na charitu dražbou originální keramiky pomalované od známých tváří.

„Peníze, které získáme, budou rozděleny na tři díly, jedna část půjde pro lidi s roztroušenou sklerózou, druhá na stacionář, kde se cvičí asistovaná jóga se seniory a třetí bude určena pro ženy z azylového domu, které tam žijí s dětmi a vracejí se zpět do života,“ vysvětlovala Špindlerová, která si kromě Rodinných pout zahrála také v Ordinaci v růžové zahradě 2. Zde ztvárnila dceru Jana Kačera (81) a manželku Pavla Kikinčuka (57).

Její potenciální snachu pak v seriálu představovala herečka Bára Jánová (24). Právě ona byla také jednou z těch, které Petra oslovila, aby svými malířskými výtvory ozdobili hrnečky a pomohli tak dobré věci. Z Ordinace se zapojili také Radim Fiala (46) a Anna Kulovaná (36).

VIDEO: Radim Fiala: Nejdřív jsem Ordinaci odmítl! Nechtěl jsem se odvařit!

Video
délka: 00:39

Radim Fiala: Nejdřív jsem Ordinaci odmítl! Nechtěl jsem se odvařit! Petr Macek, Petr Soukup

Dále rukou k dílu přispěly Petřiny někdejší kolegyně z Rodinných pout, Milena Steinmasslová (62) či bývalá žena Hynka Čermáka (44) Daniela Choděrová (42).

„Jsou to všechno moji přátelé, spousta z nich i cvičí jógu a někteří chodí i na moje hodiny. Oslovila jsem tedy mně blízké lidi a všichni, kdo mohli, jsou tu. A nemusejí být akademickými malíři, o to vůbec nejde. Jde o to, aby to, co vytvořili, jim šlo od srdce,“ vysvětlila Špindlerová.

Fotogalerie
47 fotografií