Rostoucí ceny másla nutí Čechy k zoufalým činům. V krajním případě až ke krádežím, kvůli nimž některé obchody zavedly doplňující bezpečnostní opatření. Mnohem častěji pak k plenění regálů v případě, že je máslo náhodou ve slevě.

Této máselné aféře se na sociálních sítích nedávno vysmála partnerka Jaromíra Jágra (45) Veronika Kopřivová (26). Vzápětí se k situaci vyjádřila i další blonďatá modelka. Diana Kobzanová, partnerka hokejisty Michaela Frolíka (29), přitom žije v kanadském Calgary. Díky tomu si v podstatě zahrála na zahraničního zpravodaje a informovala své příznivce o tamních cenách.

„Máslo – 119,50 Kč,“ napsala někdejší moderátorka Frekvence 1 na Instagram k fotce kýženého produktu. Na snímku je jako důkaz vidět i štítek s cenou 6,79 kanadských dolarů. Posléze se tak Kobzanová pustila i do vysvětlování svého výpočtu. „454 g, obal bude 4g, tak dejme tomu 120 Kč za 450 g másla.“

V přepočtu tedy suma skutečně odpovídá zhruba 120 korunám. Na pultech českých obchodů sice můžeme kostku másla najít s cenou okolo 60 korun, což je o polovinu méně. Jenže pouze 250 gramů, zatímco za mořem se jedná o větší balení kolem 450 gramů. Pokud bychom porovnali cenu za gram, jsou na tom v Kanadě o něco málo lépe. Nejde ale o žádný markantní rozdíl.

Těžko říct, zda chtěla uklidnit své spoluobčany a ukázat jim, že i v cizině je situace podobná, nebo snad tímto způsobem chtěla trochu rýpnout do Kopřivové s Jágrem a zareagovat tak na jejich vtípek.

VIDEO: Kobzanová: Bez peněz od Frolíka bych byla pod mostem!

Video
délka: 01:14.79

Kobzanová: Bez peněz od Frolíka bych byla pod mostem! Jan Jedlička, Kristýna Léblová, archiv

Vzhledem k tomu, že hokejový bůh podepsal smlouvu právě s Calgary, brzy se bude moci o tamních cenách přesvědčit osobně. O tom, zda se s ním přestěhuje také jeho láska Veronika, se zatím spekuluje. Ona sama se prý na tuto možnost zrovna dvakrát netváří.

Fotogalerie
47 fotografií