8. prosinec 2019
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Smrt po pádu za nejasných okolností: Kromě Třísky tak zemřeli Hrzán, Schelinger a další

/
 • Jako Jan Tříska (†80) zemřeli i Hrzán či Hrabal! Děsivá podobnost jejich úmrtí
  26. září 2017 ● 10:41

  Jan Tříska alias nezapomenutelný Igor Hnízdo z Obecné školy zemřel v nemocnici po pádu z Karlova mostu do Vltavy. Nejedná se však o prvního umělce, který z tohoto světa odešel po pádu z výšky. Podobně totiž probíhaly například i skony Jiřího Hrzána (†41) či spisovatele Bohumila Hrabala (†83).

 • 1.

  Jiří Hrzán (1939 - 1980)

  Hrzán (†41) zemřel na následky zranění, která utrpěl při pádu z jednoho z pražských domů. Spadl z výšky pátého patra, když riskantně šplhal po budově do bytu za přítelkyní.

   

  Jirka Hrzán

 • 2.

  Jiří Schelinger (1951 - 1981)

  Rockový zpěvák a interpret hitu Holubí dům zemřel poté, co skočil z bratislavského Starého mostu do Dunaje. Protože nebylo prokázáno cizí zavinění, bylo úmrtí Schelingera (†30) uzavřeno jako nešťastná náhoda. Existuje několik teorií, proč to udělal. Pravděpodobně se ke skoku dal vyprovokovat, svoji roli sehrál i alkohol.

  Schelingera proslavila píseň Holubí dům.

   

 • 3.

  Bohumil Hrabal (1914 - 1997)

  Spisovatel zemřel po pádu z okna v pražské nemocnici. Hrabal (†83) trpěl artrózou a na začátku roku 1997 pobýval na Ortopedické klinice v Nemocnici na Bulovce, kde 3. února 1997 vypadl z okna. Podle některých názorů tak učinil promyšleně, podle jiných šlo o nehodu.

  Bohumil Hrabal
   

 • 4.

  Pavel Koutecký (1956 - 2006)

  Filmový dokumentarista a scenárista (†49) spadl z rozestavěného mrakodrapu v Praze na Pankráci při natáčení filmu. Na natáčení odešel sám bez produkce. Spadl zřejmě nešťastnou náhodou, vyšetřování policie nepotvrdilo, že by na jeho smrti měla podíl jiná osoba.

  Režisér Pavel Koutecký zahynul po pádu z rozestavěného mrakodrapu.
   

 • 5.

  Jan Tříska (1936 - 2017)

  Legendární herec dlouhá léta žil v Los Angeles, ale do Česka se pravidelně vracel kvůli novým rolím. Měl se objevit i ve filmu Jiřího Mádla (30) Na střeše, ovšem to překazil sobotní incident na Karlově mostě, který se mu bohužel stal osudným.

  Fotogalerie: Pohřeb Jana Třísky (†80): Zemřel po pádu…
  277 fotografií

  Herec seděl na zábradlí, odkud měl posléze spadnout či sám skočit do vody. Není jasné, zda šlo o nešťastnou náhodu či sebevraždu, ale Tříska (†80) skončil v nemocnici v umělém spánku. V noci z neděle na pondělí pak představitel Igora Hnízda v Obecné škole podlehl zraněním a zemřel.

  VIDEO: Zemřel Jan Tříska (†80): V posledním rozhovoru pro Blesk litoval, že nedostává ceny...

  Video
  délka: 01:53.94

  Zemřel Jan Tříska (†80): V posledním rozhovoru pro Blesk litoval, že nedostává ceny... Petr Macek, Petr Soukup

  VIDEO: Jan Tříska a jeho 60 let v českém filmu

  Video
  délka: 01:52.56

  Jan Tříska a jeho 60 let v českém filmu Youtube

  Jan Tříska
  Jan Tříska
  Autor: archiv Blesku

   

  Fotogalerie
  56 fotografií

   

   

   

StarDance 2019

Sledujte dění kolem desáté řady soutěže StarDance.

Taneční páry Porota Další řady

 

 

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

dajka123: Hrzana přestali obsazovat, začal chlastat a vypadl z okna, Tříska pomatený stařec skočil z mostu, protože si nedokázal představit, že by mojl hrát v takovém propadáku ...co je na tom nejasného. Přinejmenším každý 2.komedianta je alkoholik nebo feťák nebo sr léčí u psychiatra, tak jaké pak nejasné okolnosti.

(26. 09. 2017 19:27)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy