Co Třísku k vyšplhání na zábradlí, odkud buď spadl, nebo podle některých dobrovolně skočil, vedlo, dosud není jasné. Po sobě zanechal manželku Karlu Chadimovou a dvě dcery, Janu a Karlu.

Video
délka: 03:01.81

Tříska je po pádu z Karlova mostu v kritickém stavu. A ministryně se chytly kvůli důchodům Bára Horáková, Lukáš Červený, redakce Blesk

O tom, co přesně se odehrálo v sobotu na Karlově mostě, se čile spekuluje. Některá svědectví hovoří o tom, že si herec stoupl na kraj mostu a skočil, další mluví o neštěstném pádu. Jiří Mádl, se který měl Tříska právě dnes začít natáčet nový film, nicméně vylučuje sebevraždu. Říká nicméně, že před každým novým filmem měl herec rituál, na Karlově mostě. A ten se mu mohl stát osudným. 

Video
délka: 00:42.20

DRSNÉ VIDEO: Bezvládný Jan Tříska (†80) ve Vltavě, marný pokus o záchranu TV NOVA

Fotogalerie: Pohřeb Jana Třísky (†80): Zemřel po pádu…
272 fotografií

Podle některých svědectví herec seděl na mostě a byl úplně v pořádku. Pak náhle spadl, čehož si pochopitelně všimli i další lidí na hojně navštěvovaném mostě a začali křičením a pískotem upozorňovat posádku nedaleko plující lodi, že je v ledové vodě tounoucí muž. Dva muži z posádku skutečně Třísku z vody záhy vytáhli a než dorazila záchranka obnovili i jeho srdeční funkci. V pondělí nad ránem nicméně herec svým zraněním v nemocnici podlehl.

Video
délka: 01:22.62

Co Jana Třísku (†80) tížilo na srdci? Svět je plný krutosti... Petr Soukup

Původně byl tanečníkem, ale když ho Karel Höger slyšel recitovat, přemluvil ho, ať zkusí herectví. Vystudoval DAMU a stal se nejmladším členem činohry Národního Divadla. Zde vytvářel nezapomenutelné role. Hrál i v Divadle za branou a v Městských divadlech pražských. Proslavil se rolemi ve filmech Radúz a Mahulena, Na samotě u lesa či Hvězda zvaná Pelyněk. Objevil se i v seriálech F.L. Věk nebo 30 případů majora Zemana.

Roku 1977 emigroval do USA, kde natočil řadu vedlejších rolích. S Milošem Formanem spolupracoval třeba na filmech Ragtime či Muž versus Larry Flynt. Po roce 1989 na svou českou hereckou kariéru navázal zřejmě nejslavnější rolí Igora Hnízda v Obecné škole Jana Svěráka podle scénáře Zdeňka Svěráka. S nimi natočil i svůj poslední film Po strništi bos, který měl premiéru letos v létě. 

Video
délka: 01:53.94

Jan Tříska (80): Pořád běhám každé ráno! A proč nedostává žádné ceny? Petr Macek, Petr Soukup

Letos v únoru získal na Mezinárodním filmovém festivalu Febiofest Kristiána za přínos kinematografii, byl i držitelem Ceny Alfreda Radoka. Řadu let byl také pravidelným hostem Letních Shakespearovských slavností, kde ztvárnil řadu rolí z děl svého milovaného dramatika.

Vše o Janu Třískovi čtěte na Blesk.cz ZDE >>>

Fotogalerie
27 fotografií