Další filmové hity, na kterých se Markov podílel, třeba trilogii Slunce, seno..., tu najdete nejen v hromadách scénářů, ale i v desítkách plakátů na stěnách. Asi nejzajímavější je ten nejskromnější, na film Slunce, seno, erotika. Vypadá, jako by si ho někdo vytiskl na domácí tiskárně!

A skoro to tak bylo, tento Troškův trhák podle Markovova scénáře byl totiž prvním českým filmem, který byl natočen za soukromé peníze, a produkční z úsporných důvodů nechal udělat plakáty v kvalitě jako na vesnickou tancovačku.

Sama Markovova vila nedaleko Slap je pozoruhodnou stavbou. Vymyslel ji Stanislav Picek. Tento architekt kdysi chodil do školy s Petrovou první ženou. Pak se uplatnil ve světě, paláce stavěl dokonce pro někdejšího íránského císaře Rézu Pahlavího.

Posléze budoval stavby v USA. Když se vrátil, navrhl například OC Nový Smíchov, ale taky dům Petrovi. „Naštěstí jsme i po těch letech zůstali dobrými kamarády, jinak bych se nedoplatil,“ přiznává s úsměvem scenárista, jak přišel ke svému zvláštnímu domu.

VIDEO: Jak bydlí Radek Banga alias Gipsy? Ukázal svou prvorepublikovou vilu!

Video
délka: 02:57.94

Jak bydlí Radek Banga alias Gipsy? Ukázal svou prvorepublikovou vilu! Thomas Kruchina, Jan Jedlička

Fotogalerie
13 fotografií