Roli krále ale nedostala díky svému hlubokému hlasu, nýbrž kvůli správně vztyčenému výhrůžnému ukazováčku. V šestnácti letech potom zoufale toužila po roli ve hře Charleyova teta, kterou režíroval Jiří Císler.

Přišel si k nám spolu s hvězdou šumperského divadla Jiřinkou Jelenskou vybrat holky do tohoto představení, ale mě vynechal s tím, že jsem při těle! Pravda, měla jsem tehdy stejnou váhu jako dnes, 76 kilo,“ přiznala na iDnes.cz Valérie Zawadská s tím, že hru tehdy viděla snad desetkrát. 

Chodívala jsem se dívat na své štíhlejší obsazené spolužačky, které dnes dělají něco úplně jiného, kdežto já u své milované profese zůstala,“ dodala dabérka.

Kariéru si pak postavila na svém specifickém hlase, i když si to zpočátku vůbec nemyslela. „Když jsem ho poprvé díky lekcím rozhlasového herectví na DAMU slyšela ze záznamu, zděsila jsem se. Něčím takovým se přeci nemůžu nikdy živit!“ zoufala si. Navíc když ji pak hlasová poradkyně Libuše Havelková oznámila, že má hlas jako struhadlo. A právě to struhadlo ji proslavilo.

Smrt Valérie Zawadské v Ordinaci: Před kolapsem nestihla poslední přání!

Video
délka: 01:24

Smrt Valérie Zawadské v Ordinaci: Před kolapsem nestihla poslední přání! TV Nova

Fotogalerie
18 fotografií