Poslední rozloučení ve velké obřadní síni strašnického krematoria začalo deset minut po druhé hodině odpoledne. Obřad byl rozdělen do dvou částí, z nichž první byla určena široké veřejnosti. Druhá byla soukromá, jen pro nejbližší rodinu zesnulého.

Janeček poslal z Ameriky vzkaz a věnec

Celý život byli konkurenti, přesto k Ivo Pavlíkovi choval producent František Janeček (72) obrovský respekt a obdiv. Ale vzhledem k tomu, že je v Americe, tak se pohřbu nemohl zúčastnit. „Moc jsem si Ivoše vážil a je mi moc líto jeho skonu,“ pronesl Janeček, který poslal na pohřeb jen věnec. „Heidi, kdybys cokoliv potřebovala, jsem tu pro tebe,“ poslal vzkaz vdově Heidi Janků.

Fotogalerie: Pohřeb manžela Heidi Janků Ivo Pavlíka (†84)
129 fotografií

Helena Vondráčková se z pohřbu omluvila

Pracovní povinnosti nedovolily zúčastnit se pohřbu Heleně Vondráčkové (70). Zaslala alespoň květinu se slovy Vzpomínám s láskou. „Byl to kamarád a nikdy nezapomenu, jak nás v Ostravě zvali domů. Vždy se o nás nádherně postarali. Byl neskutečný hudebník, který miloval stejnou hudbu jako já, navždy budu mít Ostravu s ním spojenou. Ivošku, budeš tu moc chybět,“ řekla Blesku Helena se slzami v očích.

Obří srdce z růží od Heidi

Po jedné hodině se otevřely dveře smuteční síně. Katafalk zdobilo obří srdce z rudých růží, které poslala vdova Heidi. Další věnec byl od syna Adama a druhý od rybiček. Nechyběl asni obří věnec od skupiny Olympic.

Vdova v šatech nad kolena

Po půl druhé dorazil syn Adam a vdova Heidi Janků. V černých šatech nad kolena a překvapivě bez slunečních brýlí, vypadala smutně, ale ne ztrhaně.

Václav Upír Krejčí dorazil s manželkou, Petra Černocká s manželem Jiřím Pracným, a také Karel Vágner. „Miluješ homosexuály? Nevím, proč? Ať jich je co nejvíc, aby ty krásný baby zůstaly pro nás,“ zavzpomínal na vtipný rozhovor s Ivošem Upír Krejčí.

Černocká: Byl to celoživotní souputník

To byl takový můj celoživotní souputník, samozřejmě v kombinaci s Heidi, ale v tom dobrém. Často jsme se jako dvojice potkávali. Bude to divný, že jedna dvojice už není dvojice,“ svěřila se Černocká.

Standa Hložek? Ivoš? Kámoš, co se nebál poradit

Stanislav Hložek je z odchodu kapelníka velmi smutný: „My jsme byli vždycky kamarádi, Ivoš byl parťák, který se nebál poradit. Ivoš patřil mezi mé blízké. Vím, že pro rodinu je velmi těžké, když nedávno odešla Věrka a teď Ivoš.“

„Celou její kariéru se Ivoš staral o Heidi a ona mu to v posledních letech vracela, a za to ji mám moc rád,“ řekl Blesk.cz Vágner.

Těsne předtím, než obřad začal, pokládaly desítky smutečních hostů ke katafalku, kterému vévodil portrét Iva Pavlíka, květiny.

Pohřeb Ivo Pavlíka
Autor: Pavel Machan, Robert Klejch

Osm minut po druhé hodině vešla do síně plačící Heidi, kterou z jedné strany podpíral nevlastní syn Adam Pavlík a z druhé jeho manželka.

Obřad začal klavírní skladbou, kterou vystřídala píseň Chicago – If You Leave Me Now, pak hitovka Thinking Out Loud od Eda Sheerana. Čtvrtá skladba byla What a Wonderful World od Louise Armstronga a pátá Summertime od Elly Fitzgerald. Na konci písně se zatáhla opona, všichni hosté povstali a s Ivem se rozloučili dlouhotrvajícím potleskem. Po jeho doznění Heidi v doprovodu rodiny odešla do místnosti pro pozůstalé. Hosté opustili smuteční síň, před kterou ale ještě dlouho diskutovali a vzpomínali.

VŠE O SMRTI IVA PAVLÍKA, MANŽELA HEIDI JANKŮ, – ČTĚTE ZDE!!!

Fotogalerie
105 fotografií