„Měl arytmii, ucpané cévy. Se srdíčkem se léčil dlouhodobě,“ přiznala deníku Aha! Janků, která přes pláč skoro nemohla mluvit. „Před 18 lety mu dělali bypass a ten už se začal ucpávat a v jeho věku už ho nešlo operovat,“ popisovala, co způsobilo rapidní zhoršení jeho stavu.

Dva dny ležel skladatel v nemocnici a zpěvačka ho pravidelně navštěvovala. Přála si mu být pořád nablízku, ovšem okolnosti jí v tom nakonec zabránily. „V sobotu ráno mě už k němu ale nepustili, čekalo se na nejhorší,“ líčila Heidi, která následně odjela na domluvené vystoupení na vavřineckých slavnostech ve Štěpánově na Olomoucku.

Video
délka: 01:32
1080p 720p 360p

Zemřel manžel Heidi Janků, skladatel Ivo Pavlík (+84): Ještě před pár týdny Heidi věřila David Turek, Jan Jedlička

Tam jí také smutnou novinu z nemocnice volali. „Zemřel v sobotu přes den, on pak už jenom spal, to mi potvrdily sestřičky, když jsem si byla nemocnici vyzvedávat jeho věci,“ dodala k posledním chvílím svého muže Janků. V manželství s Pavlíkem prožila krásných 25 let a ještě o něco déle je pojila umělecká spolupráce.

Video
délka: 01:55.47
1080p 720p 480p 360p 240p

Heidi s manželem rádi chodili do společnosti Kristýna Léblová, Jan Brunclík

V neděli se pak měla manželská dvojice objevit na akci v v Nemyčevsi u Jičína a pokřtít zde květiny. Vzhledem k muzikantově smrti zpěvačka nakonec nejela. „Spolu s organizátory vybereme ty nejkrásnější květiny dvě a s dovolením společně s Evou Hruškovou a Janem Přeučilem, Kájou Pavlíčkem, Janem Kuželkou a Josefem Dvořákem je pokřtíme,“ uvedl manažer Heidi René Kekely na Facebooku s tím, že mečíky se stanou památkou na Pavlíka i na jeho bývalou ženu Věru Špinarovou (†65), která zemřela letos v březnu.

Video
délka: 08:50.64
720p 480p 360p 240p

Heidi Janků v talk show: O drsném rozvodu, nevěře, nemoci střev i o tom, proč neměla děti! Blesk TV

VŠE O SMRTI VĚRY ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
82 fotografií