Prozradil to syn Bíby, herec Marek Brodský (58). Maminka totiž v týdnu oslavila 95. narozeniny, a když jí Nedělní Aha! chtělo pogratulovat, její telefon, na němž ještě v květnu poskytovala rozhovor, byl vypnutý. „Máma je v nemocnici v Krči a v dohledné době ji mají přestěhovat do LDN v Motole. Takže když to dobře dopadne, Bróďa bude mít obě manželky vedle sebe na jednom patře,“ prozradil Brodský. V motolské léčebně dlouhodobě nemocných totiž už delší čas pobývá také Jana Brejchová. Tu si bral Brodský po Bíbě, byli manželi od roku 1964 do roku 1980 a mají spolu dceru Terezu Brodskou (49).

Bíba, tanečnice a slavná baletní historička, se sice ještě v květnu, když jsme s ní mluvili, těšila z rehabilitačního ústavu ve Chvalech domů, ale k tomu zřejmě nedojde. Čtvrtá po sobě následující zlomenina krčku a operace, jenž ji v posledním roce dlouhodobě upoutala na lůžko, si vybrala na oblíbené, bystré a vitální dámě svou daň. „Maminka už žije ve svém vnitřním světě, ve kterém je šťastná. Natáčí filmy, prodává zámky, ale s realitou to nemá moc společného. Chodím za ní každý druhý den,“ dodává Brodský.

Neměnný je podle všeho i stav Brejchové. „Maminka je stále v nemocnici a ten její stav je neměnný, ani lepší, ani horší, je upoutána na lůžko. Je ležící pacient a potřebuje dvacet čtyři hodin denně lékařskou péči a radostí už moc nemá. Je mi hodně líto, že když jí nabízím, že ji navštíví někteří z hereckých kamarádů, tak to odmítá. Nechce žádné návštěvy. Uzavřela se před světem, ještě než měla úraz, a nějak v sobě uzavřela tu společenskou kapitolu veřejného života. Jedinou její radostí je, když tam za ní přijdeme na návštěvu,“ prozradila před časem Tereza.

Fotogalerie
23 fotografií