Na terase luxusní restaurace na Staroměstském náměstí s výhledem na orloj měli určitě na co vzpomínat. Ivana se s Jiřím seznámila díky sjezdovému lyžování ještě v Československu a jde zcela bezesporu o jednoho ze dvou osudových mužů jejího života.

Znali se vlastně od dětství a podle jejich kouče Pavla Zelenky byl právě on Ivaninou první láskou. „Zelníčková byla vždycky okouzlující. Nejkrásnější na svahu,“ vzpomínal na ni. Jejich láska se odehrávala na soustředěních a kolejích na pražském Větrníku, kde coby studentka FTVS bydlela, případně v bytě jeho rodičů na Letné.

Jiří ale emigroval do Kanady a patrně hledal cesty, jak by se Ivana mohla dostat za ním. Podle všeho to byl on, kdo jí v roce 1971 dojednal sňatek z rozumu s rakouským lyžařem a průmyslníkem Alfredem Winklemayerem. Šlo v něm hlavně o to, aby Ivana dostala rakouské doklady...

A jak ji vábil svět slavných a bohatých, zvládla být paralelně v Praze ještě i přítelkyní hudebního skladatele Jiřího Štaidla (†30), tehdy dvorního textaře Karla Gotta!

S jejím prvním manželstvím byl do dvou let amen, a když se v říjnu 1973 Štaidl zabil v autě, pozbyla posledního důvodu proč setrvávat v Československu. Vyrazila tedy za velkou louži, za Jiřím, z něhož se mezitím v Montrealu stal George, majitel obchodu s lyžařským vybavením!

Pomáhala mu a také koketovala s modelingem, s nímž lehké zkušenosti měla už z Československa. A tak se stalo, že modelky z Kanady vyjely do New Yorku, aby tam propagovaly blížící se letní olympiádu v Montrealu 1976. Tam pak ve svých 27 letech okouzlila v baru Maxwell’s Plum už tehdy velmi zámožného podnikatele s realitami Donalda Trumpa...

Vztah Ivany s Jiřím je stále zahalen velkým tajemstvím. Dodnes třeba není zcela jisté, zda se vzali, nebo spolu žili jen na psí knížku. S dlouhými přestávkami spolu chodili skoro 9 let, ale po emigraci nevydržel jejich vztah ani dva roky. Miliardářka o něm ale nikdy moc nemluvila.

„To už je let, co jsem on něm naposledy slyšela. Byl jen kapkou v moři mého života,“ řekla před pár lety. Jak ale ukázala jejich tajná pražská schůzka, byla to jen taková slova, co se mluví... Na první lásky se přece nezapomíná!

Kdo je George Syrovátka?

Bývalý lyžařský reprezentant si po rozchodu s Ivanou vzal v roce 1978 Monique Clement, se kterou má děti Martina, Tomáše a Katiu. Manželství ale skončilo rozvodem v roce 1992. V Kanadě je podnikatel hodně známý tím, že od roku 1980 pořádá ve Vermontu populární závody Syrovatka Speed Event a z nich jde část výtěžku na boj s leukémií. Tou v roce 2006 onemocněla jeho dcera, ale nad nemocí dokázala zvítězit a dnes se rovněž věnuje charitě.

VIDEO: Děti Ivanky Trumpové zpívají na Floridě čínskému prezidentskému páru tradiční čínskou píseň

Video
délka: 00:57.10

Děti Ivanky Trumpové zpívají na Floridě čínskému prezidentskému páru tradiční čínskou píseň twitter.com Ivanka Trump

Fotogalerie
58 fotografií