Práce je pro ni vším! „Po každém představení se cítím jako znovuzrozená. V hlavě mám pocit štěstí z dobře odvedené práce. Nevím tak, co je lepší – jestli sedět doma s nohama nahoře, nebo pracovat,“ řekla paní Iva.

Nechtěla odpočívat ani po náročné operaci srdce, kterou prodělala v loňském roce. „Velice jsem zkrátila tu rehabilitační dobu, respektive těch šest neděl jsem dodržela, ale pak jsem se hned vrátila do divadla,“ připomněla Janžurová.

Teď však nastal šokující obrat. Na popud své starší dcery Sabiny Remundové (45) se herečka rozhodla zvolnit. Ze svého nabitého rozvrhu škrtla natáčení oblíbeného primáckého seriálu.

„Sabinka rozhodla, že už nebudu točit Ohnivý kuře, protože se mi hrozně nashromáždila práce! Po večerech hraju, do toho točím nebo zkouším, takže se mi občas nepodaří ani dost vyspat,“ přiznala herečka.

A její dcera vysvětlila proč: „Nikdy jsem jí do ničeho nemluvila. Poslední dobou si však myslím, že je potřeba s ní ty věci aspoň trochu zkonzultovat. Má sice spoustu elánu, ale nemá téměř žádné volno. Musí dbát víc na své zdraví a být víc opatrná!“

Že se se seriálovou hvězdou už vyjednává o odchodu, potvrdila i televize Prima. „Role paní Janžurové bude po konzultaci s ní pomalu končit. Diváci o ni ale v dohledné době určitě ještě nepřijdou. Zatím stále natáčí další epizody. O dalším budeme informovat dle aktuálního dění,“ sdělila Aha! tisková mluvčí Jana Mrákotová.

Není to dlouho, co Iva Janžurová absolvovala operaci srdeční chlopně, která sice proběhla úspěšně, ale herečka se dál musí hlídat. „Měřím si tlak, aby se mi nekontrolovatelně nezvýšil. Pak tu chlopeň ohrožují bakterie, ale to neuhlídáte. Musím si pořádně čistit zuby, protože přes ně se k srdci můžou dostat všelijaké zlořády. Taky chodím na kontroly,“ svěřila se paní Iva.

Video
délka: 04:41
1080p 720p 480p 360p 240p

Iva Janžurová promluvila o operaci srdce: Odehrála jsem představení a kolega mě odvezl na sál Na Homolku! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Video
délka: 05:10
1080p 720p 480p 360p 240p

Iva Janžurová: Manželství s Lábusem? Mělo by velkou perspektivu... Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
60 fotografií