„Na jevišti mi začal šeptat do ucha těmi nejoplzlejšími slovy, co hodlá se mnou udělat. Byla jsem naprosto zmatená, ale v zákulisí byl opět tím mírným, milým kolegou, už jsem si dávala za vinu, že jsem se přeslechla, že to není možné, až do příštího představení, kdy se to opakovalo s ještě větší vulgaritou znova. A pokračovalo to dál a ještě dál, až nejdál, zády k hledišti mi ukazoval svůj vztyčený pyj, v rámci hraní mi strkal jazyk do ucha. Jednou to vyvrcholilo, když v režijním aranžmá si mu v jedné chvíli sedám na klín. Měl připravenou ruku, aby mi mohl vjet pod sukně a přímo do těch míst, která způsobují to největší vzrušení,“ vzpomíná na žhavou scénku herečka.

„Já jsem v ten moment snad ani nevěděla, že jsem na divadle, otřásl mnou takový orgasmus, jaký jsem nikdy před ani potom už nezažila. Jak jsem dohrála, nevím. Co si pamatuju, je, že se mne onen kolega v zákulisí přede všemi s úsměvem ptal, co mi je, že jsem nějak bledá. Neměla jsem sílu něco říct. Byla jsem omámená,“ dodala Procházková.

O jakého herce se jedná, si ale nechala pro sebe. „Jednalo se totiž o skvělého herce, obdivovaného nejen pro jeho umění, ale i pro jeho slušnost, čestnost, morální vystupování, šťastné manželství, bezúhonnost atd. Byl galantní, nápomocný, empatický, zkrátka vzor. Několikrát jsme byli partnery na jevišti a byla radost s ním hrát,“ naznačuje Zdenka, která naposledy před kamerou stála coby stárnoucí Lída Baarová ve stejnojmenném snímku.

Video
Video se připravuje ...

Filmová Lída Baarová Zdenka Procházková (90): Odmítla jsem roli s Paulem Newmanem! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
23 fotografií