Zdenka Procházková alias filmová Lída Baarová se po čtyřiceti letech rozpovídala o smrti svého exmanžela Karla Högera. „Dodnes vzpomínám na zážitek se smrtí Karlovy maminky, která byla alfou a omegou jeho života.“

„Mezi jeho odpoledním a večerním představením Jana Žižky jsme jeli do pražské Nemocnice Na Bulovce, kde ležela v agonii. Ještě se ale dočkala toho, že ji Karel držel za ruku a šeptal, že ji nikdy neopustí a že i po smrti budou spolu,“ prozradila.

„Tenkrát jsem ještě otevřela okno, aby duše mohla vylétnout ven. A pak jsem Karla odvezla do divadla, kde ani ne hodinu po smrti své matky musel vystupovat na jevišti. To je úděl herce,“ zavzpomínala ve své knize Procházka životem.

Video
délka: 05:45.92
Video se připravuje ...

Filmová Lída Baarová Zdena Procházková (90): Exmanžel Höger (†67) ji vyštval do Vídně! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

A bylo to právě divadlo, co Högera údajně zabilo, píše Aha!. Pět let před smrtí byl prý pod velkým politickým tlakem. V Národním divadle nedostal mnoho příležitostí. Když jeho kolegyni Vlastě Fabianové (†78) sdělili, že už hrát nebude, ihned podal výpověď. Sepsal ji 1. května, druhý den ji přinesl na sekretariát a večer dostal infarkt. Jeho zdravotní stav se zhoršoval a v noci 4. května zemřel.

Fotogalerie
16 fotografií