Pavel Nečas se netají tím, že v minulosti měl několik autonehod, které zavinil. Hrál v nich roli alkohol? "Ano, něco jsem zavinil, ale o tom bych se nerad bavil, ale hodně mě to vytrestalo. Teď jezdím velmi opatrně a víc se bojím řidičů okolo mě, než naopak," tvrdí herec, kterého proslavila role urputného policisty v seriálu Vinaři.

"V minulosti jsem to s policisty neměl jednoduché, o hodně jsem přišel, ale už se to zlepšilo. Je pravda, že když mě teď chytí, vždy to skončí domluvou. Asi se jim moje role policajta líbila," usmívá se Pavel, který žije s herečkou Zuzanou Vejvodovou a vychovávají syna Jonáše.

Video
délka: 01:09.14

Pavel Nečas o řízení a nehodách Markéta Reinischová, Jan Jedlička

A právě s příchodem syna se z Nečase stal zodpovědnější řidič. "Strach mám hlavně z nečitelných řidičů, u kterých nikdy nevíte, co udělají. A proto se snažím od takových co možná nejrychleji vzdálit. Jinak řízení miluji a věřím si v něm, ve městě i mimo něj. Koukám neustále do všech tří zpětných zrcátek, do polí kvůli zvěři a na dálnici do protisměru, protože i odtud může hrozit nebezpečí. Ostatně v autě trávím až šestnáct hodin denně, tudíž jsem pořád ve střehu," řekl herec na prezentaci nového ekologického auta.

Fotogalerie
9 fotografií