„Principem festivalu je metoda, kdy vinařství i dovozci, kteří získali medaile v největší české soutěži vín, se spojí s vybranými restauracemi, vinnými bary a vinotékami, a nabízejí menu s víny,“ prozradila mluvčí festivalu Michaela Králová.

Provocateur v Petrské ulici nabídne houby, křepelčí vajíčka, lanýže, kachní prsa a kaštany. V Atelier REDandWine na Malé straně bude připravené menu s lososem, foie gras s divokou kachnou.

Můžete vyrazit i do ulice Karolíny Světlé, a to do podniku Tempo Allegro na italskou kuchyni. Na náměstí Jiřího z Poděbrad v Mikrofarmě si přijdou na své milovníci hovězího. A poslední podnik, který nabídne speciální menu s výběrovými víny, je Vinotéka U Mouřenína.

Degustační centrum

Pokud chcete pouze ochutnávat vína s prázdným žaludkem, vydejte se do degustačního centra Vinograf. „Degustačním centrem festivalu bude trojice vinných barů Vinograf… Senovážné náměstí, Anděl a Míšeňská. Po celý týden zde bude možné po skleničkách ochutnat devadesátibodová vína Prague Wine Trophy. Vinaři a dovozci věnovali Championy na unikátní degustaci ve Vinografu Senovážné,“ prozradila Králová.

12 nejlepších vín tam bude možné ochutnat mezi 17. a 19. hodinou večerní za cenu 300 korun.

Galadegustace proběhne ve čtvrtek 2. února od 16 do 20 hodin v hotelu Jalta Boutique na Václavském náměstí. „89 vinařství a dovozců představí více než 700 vín. Účast si nemůže zaplatit žádný vinař ani dovozce, který v soutěži nezískal medaili,“ upozorňovala mluvčí na to, že se návštěvníci mohou opravdu těšit jen na to nejlepší.

Na koštování se vydejte do Vinografu
Na koštování se vydejte do Vinografu
Autor: Prague Wine Week

Festival Prague Wine Week je každoročním vyvrcholením prestižní mezinárodní soutěže vín Prague Wine Trophy, která se odehrává v Praze ve čtyřech kolech ročně od roku 2007.

„Hodnocení vín v této soutěži probíhá jedinečnou srovnávací metodou, kdy je každé víno hodnocené několikrát, a sleduje se jeho vývoj. Mezinárodní porota soutěže je rovnoměrně složena z vinařů, obchodníků s vínem, someliérů a novinářů. Soutěže se účastní domácí a zahraniční vína v takovém poměru, v jakém jsou na českém trhu s vínem,“ svěřila Králová.

Fotogalerie
7 fotografií