Gott popřál Štědrému písní Když jsem já byl tenkrát kluk, která je oslavencova oblíbená. „Nevím, čím to je, ale vždycky, když jsem se Karla Štědrého ptal, jakou moji píseň má nejraději, řekl, že právě onu zmíněnou. Ne, nikdy neuvedl jinou, asi opravdu to byla srdeční skladba. Víte, my máme dost propojené cesty. Prožili jsme spolu mnoho let a okamžiků a známe se určitě nejdéle z gratulantů, kteří jsou tu,“ uvedl Gottl...

„Měl jsi, Karle, drobný věkový náskok předem mnou a já jsem k tobě vzhlížel. Prožili jsme si hodně dobrého, v šedesátých letech spolupracovali s vynikajícími orchestry a často se na koncertech potkávali. Byla to dobrá léta. A co máme společného teď? Kromě muziky bereme zřejmě i stejné prášky, hrst ráno a druhou večer,“ se smíchem dodal Gott.

Popřát oslavenci dorazila i zpěvačka Jitka Zelenková. „Karla znám z Divadla Rokoko, když jsem tam kdysi nastoupila hned po maturitě coby pěvecký talent. On byl můj skvělý kolega. A řeknu přesně, že to bylo v roce 1968, takže se známe téměř padesát let. A rozuměli jsme si ve všem, nejen v muzice, oba jsme byli členy klubu Amfora, takže třeba i ve sportu, a hlavně jsme byli, jsme a budeme přáteli a kolegy, a proto já tu nechybím,“ řekla Zelenková, která na oslavu oblékla hříšně krátké šatičky, které odhalily její dokonalé nohy.

Video
délka: 00:52.20

80. narozeniny Karla Štědrého! Bohdalka neuměla text! Přetahovala se o tahák! Jan Hájek

Mezi gratulanty byly i mladší ročníky. Třeba zpěvačka Monika Absolonová, která byla už odmala milovnicí české hudby. „Já jsem odmala sledovala české písničky. Znala jsem všechny zpěváky, a tedy samozřejmě i Karla Štědrého, a od té doby, co jsme se potkali osobně, tak ho mám hrozně ráda a i on, pevně věřím, má stejně rád mě,“ zasmála se na oko s obavami v hlase Monika.

„A je to strašně hezké, když tě taková legenda podporuje. A to on dělá. Dokonce na mě chodili s manželkou do divadla a od něj speciálně jsem vždycky slýchala ty nejhezčí pochvaly. A vážila a vážím si jich od takového profíka a bezvadného chlapa a zpěváka. Jediné, co mě překvapuje, je to, že je mu osmdesát. Nebo mu spletli věk na matrice? Kdoví, ale v každém případě mu přeji vše nej, nej, nej a ať se mu pořád daří,“ popřála dojatá Monika.

Mezi dalšími gratulanty byla například Jiřina Bohdalová, Eduard Hrubeš, Pavlína Filipovská nebo Eva Pilarová.

Fotogalerie
33 fotografií