„Dodnes mám pocit, že Standa nikdy nevěřil, že to je konečná. Nevím. Pořád bojoval. Nevěřil, že přijde konec,“ zavzpomínala na nejtěžší období v životě Šárka Grossová, která byla se svým manželem Stanislavem až do úplného konce.

Dodnes se se smrtí milovaného muže nesmířila. Nezbývá ale než jít dál a dívat se kupředu. Informace o tom, že byl její manžel otráven, však odmítá. „To byly jen spekulace. Podle mě se jen chtěl někdo zviditelnit. Policie to vyšetřovala, a proto trvalo tak dlouho, než jsme Standu mohli uložit. Bylo to děsné. Ani nechci jmenovat toho poslance, který na tom měl díl viny,“ uvedla vdova, která měla zřejmě na mysli poslance Richarda Dolejše, který v den Grossova pohřbu podal trestní oznámení na neznámého pachatele. „Konal jsem svou občanskou povinnost a podal na policii podnět, protože jsem spatřoval mnoho neznámých. Jak dopadlo vyšetřování, ale nevím. Nijak mě nevyrozuměli,“ řekl tehdy Blesku. 

„Byla to velká hloupost a nesmysl, je potvrzeno, že Standu nikdo neotrávil. Ta nemoc prostě přišla, tak to s ní je,“ vysvětlila Šárka v rozhovoru pro časopis Týden s tím, že se snaží žít dál i se svými dcerami Denisou a Natálií.

Fotogalerie
36 fotografií