Řadový domek ve Velké Chuchli, kde s expremiérem a dcerou Margaritou (7) žila šest let, opustila minulé pondělí. A klíčový tah na šachovnici udělala možná už o den dříve.

Tu neděli totiž manželovi řekla, že jej nedoprovodí na premiéru muzikálu Ples upírů kvůli nevolnosti. Zda byla skutečně nemocná, či v jeho nepřítomnosti plánovala poslední kroky svého útěku, zdroj Blesku neví. Nevylučuje však ani jednu variantu. Už tehdy prý poprosila Paroubka, aby další ráno odvezl dcerku do školy. 

Video
délka: 04:33.25

Rozhovor s Petrou Paroubkovou: O zdravotních problémech před krachem manželství! Markéta Reinischová, Petr Soukup

V pondělí pak využila prázdného domu a sbalila své a dcerčiny věci. Vůbec prý nešlo jen o to nejnutnější – opak by totiž naznačoval, že ještě připouští možnost návratu. Do auta s ní nastoupili i rodinní psi, dva gaskoňští baseti. Dcerku pak vyzvedla ze školy.

Podle informací Blesku by měla být v pronajatém bytě v Praze a s výjimkou malého počtu nejbližších lidí absolutně s nikým nekomunikuje. Mezi nimi jsou advokáti, přes které manželovi posílá papíry s pro ni přijatelnými podmínkami rozvodu.

Paroubkovi měla 16. února napsat dopis na rozloučenou, který on sám uveřejnil na webu Vaše věc. „Poslední týdny jsem měla strach z tvých reakcí. Tlačil jsi na mě a psychicky mě vydíral,“ píše mimo jiné s tím, že »už nemohla dál«. Zmiňuje také svoji mozkovou příhodu, kvůli níž před dvěma lety málem přišla o život, a stres v manželství, který na ni v této souvislosti měl neblahý účinek.

Video
délka: 03:13.77

Sobotka vyhazuje z vlády Mládka. A od Paroubka utekla žena Petra Lukáš Červený, redakce Blesk

Sám bývalý politik zveřejnil i svoji odpověď, kde připouští neshody i fakt, že navštěvovali sexuologa Radima Uzla (76), aby jim poradil. V prohlášení Paroubek dodává, že Petřina »křehká psychická a fyzická konstituce« a »těžké deprese« zapříčinily, že reagovala přehnaně.

„To je podle mého názoru příčinou problémů z posledních týdnů, které vyplynuly z jejího chování,“ staví se k věci. Doufá prý, že se neshody vyřeší a Petra se k němu vrátí.

Vzhledem k tomu, že však zveřejnil osobní korespondenci a že s ním Petra údajně i nadále nekomunikuje přímo, se však z nejsledovanějšího politického manželství pomalu, ale jistě stává nejsledovanější politický rozchod…

Psycholožka Radana Štěpánková: Petra cítila ohrožení!

V jaké situaci se podle vaší zkušenosti žena rozhodne takovým způsobem jako Petra Paroubková opustit muže?

„Z praxe se něco podobného koná, když se žena cítí ohrožená a má strach. Obecně může jít o fyzický i psychický nátlak.“

Jak velký ten nátlak musí být?

„Je to individuální. Zažila jsem samozřejmě i případy, kdy by jiná žena něco podobného zvládla bez problému. Křehčí bytosti se ale cítí ohroženěji. Jedná se však vždy o subjektivní vnímání pocitu nebezpečí a nelze to podceňovat.“

Uživatelé sociálních sítí kritizují fakt, že pan Paroubek zveřejnil soukromou korespondenci mezi manželi. Je to podle vás agresivní tah?

„Pan Paroubek to zveřejnil zřejmě i proto, aby zprůhlednil jejich vztah. Proto tam používá i informaci o manželské poradně. Podle mého názoru jde o pokus se v konfliktní situaci obhájit.“

Myslíte si, že je vzhledem k okolnostem možné, aby se vztah mezi manželi Paroubkovými opět urovnal?

„Vnímám to tak, že nikoliv. Že žena je rozhodnutá. Změnu nepředpokládám.“

VŠE O ROZPADU MANŽELSTVÍ PAROUBKOVÝCH ZDE>>

Fotogalerie
34 fotografií