Ivana Hlinku ml. naposledy namíchlo vystoupení paní Liběny na akci Legenda pomáhá, kterou druhá manželka hokejové legendy zahajovala vhozením buly. "Je půl čtvrtý ráno a já nemůžu spát, protože cejtím křivdu a musím nad tím přemejšlet," začal svůj obsáhlý facebookový komentář, na který upozornil server Expres.cz.

Jeho příspěvek se týkal právě fotky Liběny Hlinkové zahajující na ledě brněnské Komety charitativní zápas. "Když jsem viděl v televizi, jak celej stadion stojí a tleská, tak jsem si připadal jako úplnej k*kot. Uklidňuju se jen tím, že ten potlesk byl pro mýho tátu a ne pro tu ženskou, která má v ruce puk a neví pořádně, kam ho má hodit - hází ho tam, kam jí řeknou, a tam, kam je potřeba, protože tím "POMÁHÁ" a je to její "PRÁCE". Já jí nezávidím a netoužím po tom ten puk házet, jen ještě nechci házet flintu do žita," pokračoval.

Hlinka mladší nakládání s odkazem svého otce kritizuje už od Hlinkovy smrti v srpnu 2004. Vadí mu, že hokejový svaz spolu s Liběnou tehdy založili nadaci a jeho k ní nepřizvali.

Příspěvek Ivana mladšího ale pořádně namíchnul Liběninu dceru z prvního manželství, která se své matky zastala. "Ivane, přestaň psát tyhle sra*ky. Nemám ve zvyku komentovat jakýkoliv cizí komentáře, ale tohle už je přes čáru. Tak jako Ty bráníš "svoji rodinu", bráním já tu svoji. Nebo chceš, aby vyšlo na povrch, jak to doopravdy bylo, co se stalo mezi Tebou a tátou? To vážně chceš, abych tu napsala???? Přestaň se litovat, jsi dospělej chlap. Celej život, co jsem Tě znala, jsi byl ukřivděnej a neměl jsi sebemenší důvod! Kdybyses choval jako chlap a syn... Zamysli se, proč Tě asi nikdo nikam nezve," vyčinila mu.

Vysvětlila také jednání své matky po Hlinkově smrti. "Tady si nikdo nedělá jméno na Ivanovi, mamka pouze zaregistrovala jeho značku, aby nedošlo k jeho zneužití, jak se později ukázalo jako opodstatněný důvod. Tenhle projekt má být vzpomínkou na Ivana, výtěžek jde na nadaci a kdybys tu neustále nebrečel a snažil se taky pomoci, mohli jsme si ušetřit tenhle trapnej moment," uvedla.

Ivan Hlinka vstoupil mezi hokejové legendy, když v roce 1998 dovedl českou reprezentaci ke zlatu na olympiádě v Naganu. Ve stejném roce se také podruhé oženil právě s Liběnou. Ivan Hlinka mladší je jeho jediným potomkem z prvního manželství.

Fotogalerie
8 fotografií