Nejdivočejší období svého života Kryštof Rímský prožíval zrovna v období sametové revoluce. Už jako čtrnáctiletý se coby student gymnázia zúčastnil demonstrace 17. listopadu na Václavském náměstí. V prvních polistopadových letech se z něj stal anarchista.

Na všechno kašlal a na střední škole přičichl k drogám. „Mladí lidi by je měli vyzkoušet, a pak by to dělat neměli, mění to člověka i osobnost. Mluvím o drogách. Byly to velký s*ačky! Říkám to, jak to cítím. Nebudu vyprávět konkrétní situace, kam moje fetování dospělo,“ prozradil Rímský v dokumentárním cyklu ČT Evoluce 4 z revoluce.

Problémy s drogami měl několik let. „Měl jsem menší avantýru. Byla velká, ale krátká. Byl to tak měsíc, ale natvrdo – a bylo to i s jehlami. Říkal jsem si, že už je to p*ůser, že s tím musím něco dělat, že si sám nepomůžu – zvlášť poté, co mi řekli, že chcípnu, když v tom budu pokračovat…“ svěřil se seriálový Mára v časosběrném dokumentu režisérů Pavla Kouteckého (†49) a Jana Šikla (59).

Když to rodiče zjistili, odvezli Kryštofa na detox, kde ho tři týdny hlídali. Teprve potom se odjel léčit ze závislosti na drogách. Dnes může s jistotou říct, že je rád, že přežil. Od dětství totiž trpí vrozenou srdeční vadou a v roce 2000 musel podstoupit další operaci, kdy mu lékaři voperovali mechanickou chlopeň.

Fotogalerie
11 fotografií