„Tatínek bude u stromečku s námi, to jsme si všichni moc přáli,“ řekl Blesku potěšeně hercův syn a dramaturg StarDance Jan Potměšil (38), kterého má s Jaroslavou Brouskovou (66). Ta se manžela nemůže dočkat a už teď organizuje velkou rodinnou štědrovečerní sešlost. Herec totiž může s rodinou strávil jen den.

Jeho pooperační stav je stále vážný. Major Maisner z filmu Byl jednou jeden polda musí být pod odborným dozorem lékařů. Jen ta nejnutnější rekonvalescence bude v jeho případě trvat tři měsíce. Potměšilovi vzali část obratle bederní páteře, což se řadí mezi velmi těžké operace.

Komplikace

Zákrok měl proto na starost profesor Jan Štulík (49), jeden z největších českých specialistů v oboru páteřní chirurgie a zároveň primář Oddělení spondylochirurgie FN Motol.

Operace proběhla bez problémů a Potměšila, která si sám kdysi zahrál lékaře Aleše Čížka v seriálu Ordinace v růžové zahradě, dokonce už převezli na rehabilitační kliniku. Tam se mu ale v těle objevil zánět, vznikly pooperační komplikace a musel zpět do Motola.

Páteř herci neoperovali jen pro velké bolesti. Špatná část bederního obratle páteř celkově velmi zatěžovala, hrozilo, že se zlomí a pacient ochrne. Operace páteř zpevnila.

Fotogalerie
31 fotografií