„Říkali jsme si, že na Šumavě bude nejvíc sněhu. Jenže dva dny před natáčením bylo plus třináct a celá Šumava byla úplně bez sněhu,“ začal režisér Jiří Strach vzpomínat na natáčení prvního Anděla Páně.

„Jenomže odložit už to nešlo. Říkal jsem si: To bude vypadat hrozně! No ale… Protože jsem katolík a v Písmu svatém máme: Proste a bude vám dáno, tak jsem začal prosit a prosit prostřednictvím modliteb. No a Pán Bůh mi zasněžil celou Šumavu,“ vysvětlil Strach, který se rozhodně nestydí za to, že je věřící. Naopak. Snaží se dokázat všem lidem, že věřící člověk nemusí být pouze asketa.

U natáčení Anděla Páně 2 se historie opakovala. „Řekli jsme si, že vyrazíme sedmnáctého února opět na Šumavu natočit sníh. Že tam třeba nějaký bude. A ono nikde nic. Takže opět přišlo na řadu „proste a bude vám dáno“. Ve čtyři ráno začalo padat. Pak přišla na řadu ještě mrznoucí mlha. Atmosféra krásná. Točili jsme do čtyř. Do té doby to ještě drželo. Pak jsem řekl: Stop! Máme to! A ve čtvrt na pět začala obleva,“ popsal v rozhovoru pro 5plus2 režisér, jehož pohádka se stala nejnavštěvovanějším filmem a překonala všechny rekordy.

Video
délka: 02:19

Trailer k filmu Anděl Páně 2 Youtube.com/Totalfilm.cz/BPŽ

Video
délka: 02:02

Anděl Páně 2: Nepovedené záběry Youtube.com/Totalfilm.cz/BPŽ

Fotogalerie
13 fotografií