Exmanžel vrchní sestry Babety z Ordinace Luboš Rychvalský (52) má zjevně velké finanční problémy. V současné době je na něj podle výpisu z Centrální evidence exekucí vedeno 9 řízení v celkové částce 3 242 892 Kč.

Než se Bára provdala za současného manžela Miroslava Barabáše (54), byli navíc přáteli, kteří neřešili rozvodové tahanice. „Na majetku jsme se dohodli,“ prohlašoval před 12 lety Rychvalský. Nyní kvůli němu herečka může přijít o byt na pražských Vinohradech!

„Předmětem elektronické dražby jsou nemovité věci povinného ve společném jmění manželů postižené exekučním příkazem prodejem nemovitostí ze dne 23. 9. 2009,“ píše se ve veřejně dostupném dokumentu o usnesení o nařízení dražebního jednání s tím, že soudní exekutor nařídil dražbu bytu na čtvrtek.

Příkaz byl tedy podán dva měsíce poté, co se herečka provdala za Barabáše. Proti exekuci už byla sice loni v březnu podána žádost o vyloučení, ale ta byla pravomocně zamítnuta.

Majitelem bytu, který jde už zítra do dražby, je podle aktuálních údajů Katastrálního úřadu nemovitostí pouze Štěpánová. „Jde o byt 1+1 s kompletním sociálním zázemím na pražských Vinohradech v prvním nadzemním podlaží bytového domu v hodnotě 1 935 000 Kč,“ stojí ve znaleckém posudku, který si objednal soudní exekutor.

Nejnižší podání se stanovuje na částku 1 290 000 Kč. Proč ale herečka doplácí na exekuce bývalého manžela? „Může se například jednat o situaci, kdy vymáhaný dluh vznikl za trvání manželství a byt byl součástí společného jmění manželů, ale dohoda o vypořádání nebyla ve vztahu k věřiteli účinná,“ vysvětlují právníci.

„To je její věc. Já o tom nic nevím,“ řekl Blesku k záležitosti Miroslav Barabáš, který zvedl hereččin telefon. Dělá totiž manželce i manažera.

Strach o střechu nad hlavou

I na současného manžela herečky Barabáše byla loni v lednu uvalena exekuce. Kvůli dluhu 184 406 Kč byl dokonce zastaven dům v Zákolanech, který je psaný na něj, ve prospěch věřitelů. Dlužnou částku se ovšem podařilo zaplatit.

Bydlí tam dcera?

Bára Štěpánová je potřetí vdaná. Se svým druhým manželem Lubošem Rychvalským má dceru Dominiku. Právě ta by podle informací Blesku měla v bytě bydlet.

Jmenovka Štěpánová, Rychvalská na zvonku by tomu také odpovídala. Od roku 2009 je hereččiným třetím manželem hudebník Miroslav Barabáš, se kterým už předtím delší dobu žila.

Právník radí: Dělení majetku nepodceňujte!

„Zřejmě se rozvedli takzvaným sporným rozvodem, kde zanikne manželství, avšak není rozdělený majetek. To znamená, že ten zůstává společný další tři roky, než ho vyrovná zákon,“ sdělil Blesku renomovaný pražský právník JUDr. Jan Černý.

„Během těch tří let se manželé mohou dohodnout o rozdělení majetku, anebo po třech letech, aniž by se dohadovali nebo soudili, se nemovité věci dělí na dvě ideální poloviny. Mohlo k tomu dojít tím, že manželé se nedohodli o majetku. To znamená, že i když je byt psaný na manželku, nemusí to ještě nic znamenat, pokud ona ho získala za podmínek, kdy v uvozovkách spadl do společného jmění manželů,“ vysvětluje právník.

A důrazně dodává: „Proto by si manželé měli majetek rozdělovat ihned. Buď hned po rozvodu, anebo v rámci takzvaného nesporného rozvodu. Veřejnost tomu říká krátký rozvod. Potom k takovéto situaci nemůže dojít!“

Smutné konce

Bývalý prezident Společnosti za veselejší současnost byl přitom ještě v roce 2004 považován za úspěšného podnikatele. V Praze vlastnil čajový salon na Starém Městě a zároveň byl majitelem orientálního nóbl restaurantu Dahab v Dlouhé ulici. Podnik ale neudržel při životě ani po přestěhování a v březnu 2012 nadobro zavřel.

Fotogalerie
56 fotografií