Když je člověk zpěvákem takového kalibru jako Karel Gott, musí o sebe pečovat. A hlavně o svůj hlas. Nic se však nemá přehánět a chodit k lékaři s každým píchnutím, je zbytečné.

„Rozhodně nejsem hypochondr, to bych dodneška zpíval v Redutě. Když se chci posunout, musím něco riskovat. No, tak se to nějak rozezpívá! A zase v tom hraje obrovskou roli psychika, proto od hypochondrie co nejdál. Ta je zábavná u Woodyho Allena, protože je to jeho image, role,“ řekl zpěvák Karel Gott Magazínu MF Dnes.

V pátek před vystoupením na plese Pražského hradu ale k lékaři chtě-nechtě musel. „Karel byl dopoledne na Hradě na zkoušce a pak jel na obstřik hlasivek, kterým si pojistil, aby mu pomalu se léčící hlas večer neselhal,“ řekl Nedělnímu Blesku zdroj z bezprostředního Gottova okolí.

Karel Gott před rokem onemocněl rakovinou mízních uzlin. Podstoupil léčbu, která ohrozila i jeho hlasivky. Bál se, že bude mít problém s návratem na pódia. Naštěstí ale vše dopadlo dobře a Český slavík má své zlato v hrdle stále na správném místě.

Fotogalerie
69 fotografií