Neděste se, tentokrát Slavíkovi neoperovali břicho, ale záda! Karel Gott si na jejich bolesti stěžoval od počátku letošního roku. Pravidelně chodil k lékaři, který nakonec rozhodl, že pomůže jedině operace. Tu Slavík, který je po několikaměsíčním boji s rakovinou znovu v plné síle, podstoupil v první polovině minulého týdne.

„Ano, mohu potvrdit, že byl pan Gott v Nemocnici Na Homolce na dlouho dopředu plánované operaci páteře. Jednalo se o problém s ploténkou,“ sdělila v pondělí Blesku zpěvákova mluvčí a PR manažerka Aneta Stolzová.

Slavíkův pobyt v nemocnici podle našich informací opět provázela snaha jeho pobyt v maximální míře utajit, aby měl po zákroku klid na zotavení. Už tradičně byl zapsán pod jiným jménem, po celou dobu měl nadstandardní péči a vybraný a proškolený personál měl zakázáno s kýmkoliv komunikovat.

Blesk se přesto o jeho čtyřdenní hospitalizaci dozvěděl, to už ale Gott trávil víkend na Bertramce se svou rodinou. „Pan Gott je v pořádku doma a v následujících dnech ho čekají rehabilitace,“ doplnila jeho mluvčí.

Maximální péči Gottovi opět poskytla jeho manželka Ivana. Nejdřív ho v nemocnici pravidelně navštěvovala a o víkendu vyrážela z domu pouze na nákupy, aby milovanému manželovi mohla vařit jeho oblíbená jídla.

Fotogalerie: Karel Gott a jeho zdraví
132 fotografií

Zrušil program

Zpěvák se kvůli dalším zdravotním potížím neobjevuje ve společnosti. Mimo jiné nepřišel 3. listopadu na předávání cen Stříbrný lukostřelec v Obecním domě. Ocenění tam za něj převzala PR manažerka.

V sobotu pak oficiálně Blesku oznámil, že letos živě nevystoupí na předávání Slavíků, což naznačovalo, že se něco děje. „Necítím se na to a toto jsem také pořadatelům Slavíka řekl už před několika týdny,“ řekl Blesku Gott, který byl v tu chvíli už v domácím léčení.

„V době hospitalizace pana Gotta se minulý týden konala porada jeho nejužšího týmu, který rozhodoval, co dál s jeho pracovním programem. Byla u toho Ivana, produkční paní Sekaninová, PR manažerka paní Stolzová a ještě klavírista Pavel Větrovec,“ prozradil Blesku přímý zdroj z Gottova okolí.

Stejný problém?

Karlu Gottovi lékaři operovali páteř už jednou – a to v roce 2010. „Tehdy jsem měl zúžený páteřní kanál, což vedlo k útlaku nervů vedoucích k dolním končetinám. Navíc se mi udělala cysta, která tlačila na míchu, a mezi čtvrtým a pátým bederním obratlem jsem měl takové výrůstky, které byly dalšími viníky mých velkých bolestí. Tentokrát šlo o operaci ploténky, což je standardní záležitost,“ řekl v pondělí Gott Blesku. Předchozí operaci krční páteře podstoupil v ÚVN v Praze-Střešovicích.

Vše o Karlu Gottovi čtěte ZDE

Fotogalerie
39 fotografií