Informaci o jeho úmrtí potvrdila serveru Novinky.cz jeho sestra Růžena. S jakou nemocí herec bojoval, není jasné. Některé zdroje z hercova okolí mluví o rakovině. Ať už byla diagnóza jakákoli, herec byl hospitalizován kvůli zápalu plic, který těžkou nemocí oslabený organismus nakonec bohužel nevydržel. Podle serveru Expres.cz zemřel herec v umělém spánku.

„S nemocí bojoval ze všech sil. V posledních měsících to řešil hodně duchovně,“ řekl Blesku zdroj z Valíkova okolí. Valík se obrátil k východní filozofii a věřil v reinkarnaci.

Přestože jeho postava Richarda Zajíčka z Ulice nedávno už úplně zmizela, hercovou náhlou smrtí je zasažen celý štáb seriálu. „Tomáš Valík byl báječný kolega, který do ateliéru vždy přinesl dobrou náladu. Jeho skon nás hodně zasáhl. Nikdy na něj nezapomeneme,“ řekla pro server Nova.cz producentka Ulice Monika Hasmanová.

Tomáš Valík, otec jedné, dnes již dospělé dcery, pocházel ze šesti sourozenců, kteří de facto vyrostli v psychiatrické léčebně v Opavě, kde pracovali oba jeho rodiče.  Svou první hlavní roli získal v pohádce O Janovi a jeho podivuhodném příteli a zahrál si také například v pohádkové sérii Princezna Fantaghiro, kde ztvárnil roli prince Ivalda.

Čeští televizní diváci ho také mohou znát ze seriálů jako Rodinná pouta, Ulice, Pojišťovna štěstí nebo Četnické humoresky. Valík však nepůsobil jen ve filmu a televizi, ale byl také divadelním hercem. Nikdy však nebyl v žádném divadle ve stálém angažmá. Nejraději ale vzpomínal na své působení v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde hostoval v pěti inscenacích.

Dále pak vyučoval na pražské taneční konzervatoři Duncan Centre herecký projev a byl rovněž velmi vášnivým fotografem. V 90. letech procestoval se svým fotoaparátem Kanadu, Ameriku nebo také Rusko. Později byly jeho fotografie k vidění na několika výstavách v Česku.

I když měl mnoho jiných koníčků a herectví v 90. letech na čas opustil, aby si vyčistil hlavu, nakonec se ke hraní vrátil a stanul například i po boku Toma Cruise ve filmu Mission: Impossible – Ghost Protocol.

Fotogalerie
12 fotografií