V září 1979 balily Marika Gombitová a Vlasta Koudelová kufry a chystaly se na dlouhé turné po Sovětském svazu. Už vstup do země byl neradostný. „Několik dní před naším příletem spadlo v Moskvě velké ruské letadlo, mluvilo se o spoustě mrtvých,“ vzpomíná Koudelová. „Ještě nebyly odklizené trosky, obrovský neforemný vrak byl na dohled,“ popisuje Vlasta v knize Miroslava Graclíka Hvězdy československého popu stísněné pocity po přistání.

To nejhorší ale mělo teprve přijít. Součástí koncertní šňůry bylo i vystoupení v Rostově na Donu. Vlasta a Marika měly opět společný pokoj. „Zaklepala na nás starší žena a chtěla od nás něco koupit dceři na svatbu. Tenkrát tam nebylo vůbec nic k mání. Zaujaly ji Maričiny kalhotky na každý den, s nápisy od pondělí do neděle... Byl to tehdy hit,“ říká Koudelová.

Zpěvačky ženě prodaly ale jen pár kousků, a navíc za cenu, která se jí zdála vysoká. „Když jsme neslevily, pohrozila nám: Děvčata, děvčata, ať vás Pán Bůh nepotrestá... Nevím, jestli uměla čarovat, ale potrestal nás. A obě,“ říká zpěvačka. Marika měla za rok autonehodu, při které ochrnula a dodnes je upoutaná na invalidní vozík.

Video
délka: 02:27.90

Žbirka o Gombitové: Nikdy jsem nepřestal věřit, že se Marika vrátí! Petr Macek, Petr Soukup

Prokletí neunikla ani Vlasta. Krátce před Maričinou nehodou se zabil její nejlepší kamarád Jiří Hrzán (†41) a ona čtyři roky poté přivedla na svět mentálně postiženou dceru. Po porodu prodělala mozkovou obrnu a má nevratně poškozený mozek! „Její největší problém je řeč – mluví jen v krátkých větách,“ uzavírá Koudelová smutný příběh.

VŠE O MARICE GOMBITOVÉ A JEJÍM COMEBACKU NAJDETE>>>ZDE!